strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Książki na konkursie
29 listopada 2017 roku

Książki na konkursie

Plastyczno-Literacki Konkurs „Opowiadanie, bajanie” rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników było napisanie książki oraz jej zilustrowanie.

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literackiego „Opowiadanie, bajanie” odbywa się w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. To niełatwy konkurs, bo aby w nim wziąć udział należy napisać książkę i ją zilustrować. W tym roku do MDK wpłynęły 132 prace, które oceniała komisja w składzie: Marcelina Wojtasik – artystka, ilustratorka, absolwentka WPA UAM w Kaliszu i Uniwersytetu Wrocławskiego i Ata Mi – pisarka, performerka, filolog niemiecki. Uczestnicy doskonale wywiązali się z zadania, o czym można się teraz przekonać na wystawie pokonkursowej w Galerii „Pędzelek” w MDK. Są na niej zaprezentowane książki w formie tradycyjnej, ale też mające wymyślne przestrzenne kształty. Są to chociażby książki-statki, książki-filiżanki czy książki-deski. Każda z nich ma ciekawy tytuł i treść.

zdjecie

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21 listopada w MDK. Komisja konkursowa postanowiła przyznać 15 równorzędnych nagród i 3 wyróżnienia. Laureatom konkursu gratulował jeden z jego organizatorów – plastyk z MDK Jakub Godziszewski oraz jurorka Ata Mi, która dla uczestników tej plastyczno-literackiej rywalizacji wystawiła także działanie teatralne „Chcesz mieć przyjaciela, urodź sobie krokodyla”.

zdjecie

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 106