strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Koncert z pokojowym przesłaniem
27 listopada 2017 roku

Koncert z pokojowym przesłaniem

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy po raz kolejny podjęła się ambitnego wyzwania, aby przybliżyć mieszkańcom Powiatu Ostrowskiego kulturę, historię i sztukę żydowską organizując w ostrowskiej Synagodze koncert „Szalom”.

W dniu 15 listopada 2017 roku w Forum Synagoga zabrzmiały najpiękniejsze pieśni żydowskie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dębnicy. Koncert wpisał się w klimat odbywającego się w listopadzie Mazel Tov Festiwal – Historia, Kultura, Tradycja i Dziedzictwo Narodu Żydowskiego.

zdjecie

- „Koncert ten jest projektem, którego celem jest zachowanie pamięci, historii oraz kultury Narodu Żydowskiego w Polsce. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane dzięki ścisłej współpracy z Amerykańską Fundacją „The Foundation for Holocaust Education Projects” "– wyjaśnia Krystyna Busza.

Honorowym patronem tego wydarzenia artystycznego został Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.

zdjecie

- „Koncert nie tylko był poświęcony naszym Starszym Braciom w wierze, ale także niósł za sobą piękne przesłanie: szalom alechem czyli pokój z wami!”– mówi inicjatorka Krystyna Busza.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnicy, którzy przygotowywali się pod okiem nauczycielek: Krystyny Buszy i Mileny Janiak już po raz drugi zaprezentowali swoje talenty wokalne na scenie Forum Synagoga. Młodzi artyści mają także za sobą dwukrotny występ w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.

Koncert „Szalom” został organizacyjnie wsparty ze strony Powiatu Ostrowskiego, Ostrowskiego Centrum Kultury oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dębnicy.  Osobne podziękowania należą się dr Kamili Klauzińskiej, Katharine Gorsuch, Avi Mizrachi oraz Norman i Hannah Wainberg z USA.

Odwiedzin: 222