strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wokół sztuki z Czesławem Wosiem
4 grudnia 2017 roku

Wokół sztuki z Czesławem Wosiem

Czesław Woś – plastyk doskonale znany w Ostrowie – spotkał się z publicznością w Młodzieżowym Domu Kultury. Podczas spotkania opowiedział o swojej twórczości i pokazał swoje prace.

zdjecie

Czesława Wosia w Ostrowie przedstawiać nie trzeba. To doskonale znany plastyk – autor m.in. grafik, obrazów, rysunków, ilustracji, ekslibrisów, a także wieloletni nauczyciel. Zdobywca wielu nagród, wyróżnień, nagrodzony miejskim tytułem Filar Kultury, zdobywca – wraz z żoną – tytułu Ostrowianin Rok. Twórca – także wraz z żoną – Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ex Librisu. W tym roku obchodzi 40-lecie twórczości artystycznej.

zdjecie

Z publicznością – tą dorosłą, która doskonale zna jego prace, i także z tą najmłodszą – spotkał się ostatnio w Młodzieżowym Domu Kultury. W Galerii „Pędzelek” pokazał swoje prace i opowiedział nie tylko o poruszanych tematach, ale także o technikach graficznych jak linoryt czy akwaforta, w których się specjalizuje. To prace czasochłonne, wymagające nie tylko ciekawego pomysłu, ale także dużej cierpliwości podczas realizacji. Nie ma w nich miejsca na pomyłki. Czesław Woś pokazał też swoje prace pogrupowane w cykle – jak m.in. przyroda, architektura, muzyka, historia, prace sakralne. Mówił także o specyfice tworzonych przez siebie ekslibrisów.

zdjecie

Spotkanie z Czesławem Wosiem miało miejsce w środę, 22 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury. Odbyło się ono w ramach cyklu „Wokół Sztuki. Rozmowa z...”.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 114