strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wiklinowa oddana do ruchu
19 grudnia 2017 roku

Wiklinowa oddana do ruchu

Ulica Wiklinowa oddana do ruchu! To była jedna z największych pod względem finansowym i najtrudniejszych pod względem budowlanym inwestycji drogowych realizowanych w tym roku przez Powiat Ostrowski.

zdjecie

a długo wyczekiwana inwestycja oddana została do użytku 15 grudnia 2017 r.

zdjecie

- ‘’To zadanie które budziło bardzo dużo emocji, najpierw kiedy się rozpocznie, a następnie, kiedy pojawiły się maszyny budowlane, kiedy znajdzie swój finał. Mimo wielu przeszkód udało się tę inwestycję zakończyć. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali ten projekt na etapie przygotowywania, jak i samej realizacji’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.  

zdjecie

Inwestycja została zrealizowana także dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków budżetu państwa.

-  ‘’Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej to jest przede wszystkim wsparcie z budżetu wojewody wielkopolskiego inwestycji samorządowych czyli pokazanie dobrej współpracy administracji rządowej z samorządami, istotna jest poprawa bezpieczeństwa i warunków mieszkańców. Ta inwestycja była bardzo potrzebna, pokazuje też współpracę gmin. W skali województwa w tym roku wydaliśmy ok 64 miliony złotych na dofinansowanie dla 33 gmin i 18 powiatów i w tym jest właśnie Powiat Ostrowski” - powiedziała obecna na uroczystości Marlena Maląg Wicewojewoda Wielkopolski.

zdjecie

Ulica Wiklinowa pełni ważną role w układzie drogowym powiatu. Po remoncie powinna przejąć usprawnić znacznie ruchu dla pojazdów, które kierują się w stronę Odolanowa. Dotąd z racji kiepskiej nawierzchni kierowcy wybierali przejazd przez centrum miasta.

Całkowita wartość projektu wyniosła 2.910.485,68 zł, z czego wartość krajowego dofinansowania wyniosła: 1.450.752 zł. Zadanie zrealizował samorząd Powiatu Ostrowskiego, który przeznaczył na ten cel: 654.733,68 zł. Zadanie otrzymało także dofinansowane z budżetów samorządów Gminy i Miasta Raszków w wysokości 595.000 zł oraz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kwocie: 210.000 zł.

zdjecie

Remont obejmował przebudowę drogi na długości ponad 2 km (2.095 m). Poszerzono istniejącą jezdnię bitumicznej do 6m na odcinku ulicy Wiklinowej oraz 5,5m na odc. ul. Wojska Polskiego w Radłowie oraz wzmocniono i odnowiono nawierzchnię na całym przebudowywanym odcinku. Na całej długi wybudowana została kanalizacja deszczowa. Powstała także ścieżka rowerowa, która połączyła odcinki dróg rowerowych na ul. Topolowej i w Radłowie.

zdjecie

W symbolicznym oddaniu do użytku uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm Tomasz Ławniczak, Wicewojewoda Marlena Maląg, Starosta Paweł Rajski, Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk wraz z radnymi powiatowymi, Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Herwich, Zastępca Prezydenta Ostrowa Jakub Szczurek, Wiceburmistrz Raszkowa Piotr Rokicki, Sołtys Radłowa Florian Dzięcioł, szefowie Powiatowego i Miejskiego Zarządów Dróg, projektanci oraz wykonawcy.

zdjecie

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 233