strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Gabinety z doposażeniem
2 stycznia 2018 roku

Gabinety z doposażeniem

Już po raz drugi Powiat Ostrowski pozyskał środki na doposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich.

zdjecie

- ‘’W 2016 roku po raz pierwszy pozyskaliśmy środki na doposażenie szkolnych gabinetów, wówczas była to kwota 55 tys. zł z rezerwy oświatowej z Ministerstwa Edukacji. W bieżącym roku udało się pozyskać kwotę ponad 59 tys. zł tym razem od Wojewody Wielkopolskiego’’ – powiedział Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie.

zdjecie

W szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski funkcjonuje 11 gabinetów. Każdy wzbogacił się więc o wyposażenie warte ok. 5,5 tys. zł.

Z tych środków kupiono m.in. ciśnieniomierze zegarowe z kompletem mankietów, szafki kartoteczne, stoliki zabiegowe, stetoskopy, szyny kramera, zestawy przeciwwstrząsowe,  tzw. tablice Ishihary - używane przez okulistów do sprawdzenia zdolności rozróżniania kolorów, siatki centylowe niezbędne do prawidłowego określania wagi u dziewcząt i chłopców, apteczki oraz różnorodne zestawy leków.

Niektóre urządzenia zastąpiły wiekowe i mocno zużyte wyposażenie, inne nowe pojawiło się w nich dzięki otrzymanej dotacji po raz pierwszy.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 231