strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Pierwsze chwile nowego roku
3 stycznia 2018 roku

Pierwsze chwile nowego roku

01 styczeń to dla wszystkich nas pierwszy dzień nowego 2018 roku, ale dla czterech maluchów to pierwszy dzień… ich życia. Na ostrowskiej porodówce Oliwier i Ignaś żegnali stary rok a Nikodem pierwszy przywitał rok 2018.

zdjecie

Na ostrowskiej porodówce właśnie chłopcy dominowali w końcu starego i w pierwszym dniu nowego roku. Nikodem to pierwsze dziecko, które w dowodzie będzie miało datę 1.01.2018. Tego samego dnia urodziło się jeszcze trzech kolegów, pierwszy z chłopców pojawił się na tym świecie po godz. 4:00, drugi po godz. 10:00, trzeci po godz. 11:00 a ostatni prawie o godz. 20:00.

Wszystkim mamom, które urodziły dzieci w pierwszym dniu roku Starosta Ostrowski złożył gratulacje i przekazał upominki. Dwie mamy przyjechały do ostrowskiego szpitala z dalszych okolic:  powiatu ostrzeszowskiego oraz krotoszyńskiego.

zdjecieW minionym roku na ostrowskim Oddziale Ginekologiczno- Położniczym na świat przyszło aż blisko 2 tysiące dzieci. Całemu zespołowi, Dyrektorowi Szpitala, kierownikowi Oddziału, lekarzom, Oddziałowej i całemu personelowi należą się serdeczne gratulacje i podziękowanie za pracę zespołową na ostrowskiej porodówce.

Ta część najmłodszych pacjentów, która wymaga dodatkowej, intensywnej opieki przebywa pod na Oddziale Neonatologii, która od maja funkcjonuje już w nowych pomieszczeniach. Pracuje na nowym sprzęcie. m.in. inkubatorze ufundowanym w tym roku przez Fundację WOŚP i przekazanym osobiście przez Jurka Owsiaka wraz z żoną.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 195