strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
12 stycznia 2018 roku

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z fantów, przekazanych na licytację, której celem jest uzbieranie jak największej kwoty na charytatywny cel, jest unikatowe, szklane pióro.

Ręcznie wykonane szklane pióro z huty szkła w Lauschy w Niemczech (na terenie partnerskiego Powiatu Sonneberg)  jest powiatowym darem na licytację w ramach tegorocznego ostrowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje prowadzone będą w OCK pomiędzy występami artystów. Główną licytację zaplanowano na 19:25- 19:55.

zdjecie

- Może znajdzie uznanie w oczach jakiegoś szlachetnego nabywcy- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

W maju minionego roku ostrowski szpital otrzymał nowoczesny hybrydowy inkubator do opieki nad noworodkami. Sprzęt ufundowany ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał Jerzy Owsiak wraz z przedstawicielami fundacji.

zdjecieOsobiście przekazali sprzęt podczas spotkania w dniu 25 maja 2017 roku. Ostrowski szpital w minionych latach otrzymał w postaci rzeczowej wsparcie od o wartości 1,9 mln zł. Do tej sumy doliczyć należy kolejne kilkaset tysięcy, tyle bowiem wart jest najnowocześniejszej generacji inkubator hybrydowy- tegoroczny dar. Sam J. Owsiak podkreślał, że kupowany sprzęt jest przede wszystkim zasługą wszystkich, którzy angażują się w akcję corocznych zbiórek, a Fundacja zajmuje się ich rozdziałem.

zdjecie

Poniżej kilka wspomnień z majowej wizyty w ostrowskim szpitalu i w Zespole Szkół Specjalnych.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 277