strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
„Poznaj swój Powiat Ostrowski”-turystyczne szlaki w konkursie
26 stycznia 2018 roku

„Poznaj swój Powiat Ostrowski”-turystyczne szlaki w konkursie

Skomponowana specjalnie na konkurs piosenka, nakręcony za pomocą drona teledysk, obrazy, tekst i muzyka o …” miejscu tym- zaczarowanym”. Do tego zaszyfrowana generatorem kodów strona internetowa, do kompletu talia kart. Pierwsze miejsce w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych i tytuł Grand Prix w czwartej edycji Szkolnego Konkursu Turystycznego „Poznaj swój Powiat Ostrowski” zajęła grupa 10 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. „Miejsce TO- Zaczarowane” to gotowy materiał na przebój?  

Ponad 13 opiekunów i 80 laureatów uczestniczyło w czwartek 25 stycznia 2018 roku w podsumowaniu konkursu „Poznaj swój Powiat Ostrowski”. W ostrowskim N Klubie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

zdjecieTeledysk, strona internetowa, praca popularno- naukowa, stylowy album fotograficzny, gry dydaktyczne: memory; koło fortuny, talia kart,  kalendarz biurkowy rozmiarze XXL, foldery, notatki, mapy, fotografie, rysunki ale i wielkogabarytowe makiety, skoroszyty- przewodniki- szlakiem bocianim, szlakiem gastronomicznym, czy szlakiem historycznym. Wspomnienia uczniów z rajdów, wycieczek, wyjazdów w teren przybrały takie ciekawe formy. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością. Wszystkie prace oceniane były przez 3 osobową komisję w składzie: Andrzej Leraczyk, Katarzyna Spiżak, Dariusz Pryczak.  

zdjecieKonkurs kierowany jest do wszystkich szkół z terenu gmin i miast funkcjonujących w Powiecie Ostrowskim, zarówno Podstawowych, Podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi oraz Ponadgimnazjalnych. Ma za zadanie popularyzować historię, tradycje i dziedzictwo kulturowe Powiatu Ostrowskiego, promować walory turystyczno- krajoznawcze, rozwijać zainteresowania turystyką i rekreacją.

Nagrodzeni:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

zdjecie1 MIEJSCE- Szkoła Podstawowa w Daniszynie

( Nagroda za kalendarz pt. „Kochamy zwierzęta”. To duży kalendarz bo i szeroki wachlarz różnorodnych przedsięwzięć, które są w nim przedstawione. Na wydawnictwo składają się opisy spotkań, akcji, czy wypraw, których motywem przewodnim są zwierzęta i ich opiekunowie. Dzieci odwiedziły Koła Łowieckie, mini zoo, zorganizowały zbiórkę karmy dla czworonogów oraz zaangażowały się w wyprowadzanie na spacer psów ze schroniska. Kalendarz wzbogaciły liczne ilustracje wykonane nawet przez pierwszoklasistę).

2 MIEJSCE- Szkoła Podstawowa w Chynowej im. Kard. Karola Wojtyły

zdjecie( Nagroda za pracę „Najpiękniejsze zakątki Gminy Przygodzice”. Jej motywem przewodnim jest bocian, który rymuje i kieruje do najciekawszych miejsc, wytaczając szlak rowerowy. Zabiera turystów z Przygodzic, do Chynowej, Antonina, Dębnicy... Przebieg trasy pokazuje przygotowana własnoręcznie mapa, oraz prace plastyczne i fotografie).

3 MIEJSCE- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w  Skalmierzycach

(Nagroda za pracę „Poznaj swój Powiat Ostrowski” w formie pamiętnika.

Wyróżnienie- Szkoła Podstawowa im. Ks. Teodora Korcza w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Topoli Małej.

SZKOŁY PODSTAWOWE Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI :

Wyróżnienie- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z oddziałami gimnazjalnymi w Lamkach.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

zdjecieGRAND PRIX i 1 MIEJSCE- Zespół Szkół Technicznych W Ostrowie Wielkopolskim

( Nagroda za talię kart, multimedialny przewodnik na stronie internetowej www.pspo2017.zstostrow.pl i teledysk z własną muzyką i tekstem. „Miejsce TO- Zaczarowane” to autorski projekt, który powstał specjalnie z myślą o tegorocznej edycji konkursu . Wykorzystując nowoczesny system generatora kodów QR, przy użyciu swojego telefonu komórkowego uruchamiamy kolejno: obrazy, do tego dochodzi dźwięk muzyki i tekst o miejscu niezwykłym-zaczarowanym. Słowa do piosenki dopisała polonistka Magdalena Wojtasz, muzyka i śpiew-  uczeń Konrad Kuś. W całokształcie wyszedł miły dla ucha i oczu teledysk „Miejsce TO – Zaczarowane. ')

2 MIEJSCE- IV Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim

zdjecie

( Nagroda zarelację fotograficzną i filmową z przebiegu 65-cio kilometrowej wycieczki, która była tylko pretekstem do przeprowadzenia warsztatów geograficznych. Dzięki dokładnym przygotowaniom i precyzyjnym pomiarom poznajemy szczegółowo rzekę Ołobok: jakość wody, stan gleb doliny Ołoboku, koryto i budowle hydrologiczne na rzece. Oglądamy jak ochotnik zaopatrzony w kalosze oraz taśmę mierniczą, odważnie bada głębokość poszczególnych odcinków Ołoboku).

2 MIEJSCE- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach

zdjecie(Nagroda za „Album Retro”- z podróży dwójki dżentelmenów w towarzystwie znajomej damy śladami siedzib szlacheckich Powiatu Ostrowskiego. Dostojni szlachcice w podróży: biały szal, czarny parasol, w tle pałac, u boku dama.)

3 MIEJSCE- III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim

( Nagroda zaOstrowskie Koło Fortuny”).

Wyróżnienie-  Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim

Wyróżnienie- III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyróżnienie- Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecieDla nagrodzonych uczniów oraz opiekunów przygotowano dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in.:  powerbanki, pendrivy,  plecaki, bidony, pudełka sałatkowe, a także śpiwory i czeki do wykorzystania na sfinansowanie kolejnych wypraw. Jerzy Szukalski z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Kalisza w imieniu Marzeny Wodzińskiej- Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego-  wręczył także nagrody dla najlepszych trzech grup z kategorii Szkół Ponagdimnazjalnych.  

Andrzej Leraczyk-Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego ogłosił tego dnia kolejną edycję konkursu, która ma nawiązywać do obchodzonej w tym roku rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Organizatorami Konkursu „Poznaj swój Powiat Ostrowski” jest Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk, Radni Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, oraz Biuro Promocji i Relacji Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 386