strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Sztuka witrażu – jutro w MDK!
30 stycznia 2018 roku

Sztuka witrażu – jutro w MDK!

Marcin Szorski, autor wielu witraży, będzie gościem kolejnej odsłony cyklu „Wokół Sztuki. Rozmowa z...”. Spotkanie z artystą odbędzie się w środę, 31 stycznia 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury. Wstęp wolny.

Marcin Szorski to absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Doświadczenie w pracy ze szkłem zdobywał m.in. w Irlandii, obecnie we własnej pracowni wykonuje witraże wg autorskich projektów. W swoich realizacjach łamie stereotypy, przedstawiając różne sposoby podejścia do projektowania szklanych prac.

Jego prace były pokazywane na wystawach; znajdują się w Polsce i za granicą.

W 2016 r. otrzymał „Laur Kultury” Starosty Ostrowskiego, a w 2017 r. – wyróżnienie na festiwalu Ars Universitatis w Kaliszu za rzeźbę witrażową pt. „Katedra I”.

Artysta będzie gościem kolejnej odsłony cyklu „Wokół Sztuki. Rozmowa z...”, który od 2013 roku jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie. Podczas rozmowy, prowadzonej przez Hannę Olejnik, twórcy mówią m.in. o swojej twórczości, w czym szukają inspiracji, pokazują też swoje prace, a publiczność – i ta dorosła, i ta młoda – ma szansę lepiej ich poznać. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Spotkanie z Marcinem Szorskim odbędzie się już 31 stycznia, na godz. 18, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Wolności 10 Wstęp wolny.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 107