strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Mistrzowie w strzelectwie z IV LO
7 lutego 2018 roku

Mistrzowie w strzelectwie z IV LO

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich, jakie odbyły się już po raz kolejny w ostrowskiej „czwórce”. Wystartowało 10 drużyn 3-osobowych. Zawodnicy reprezentowali 8 szkół ponadpodstawowych oraz 2 szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi z terenu powiatu ostrowskiego.

Uczestnicy startowali w konkurencji karabinek pneumatyczny i strzelali z odległości 10 metrów.  Każdy zawodnik oddawał 5 strzałów próbnych oraz 10 ocenianych.

- Rywalizacja była bardzo zacięta, a o ostatecznej klasyfikacji decydowały pojedyncze punkty- powiedział Karol Płokarz, opiekun drużyny z IV LO. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Tadeusz Jagielski.

zdjecie

     Młodzież oceniana była drużynowo i indywidualnie. W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazało się IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, uzyskując 265 punktów. Na II miejscu uplasował się Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim uzyskując 264 punkty, na III miejscu III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim z 256 punktami. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza była Nikolina Nieruchalska z IV LO uzyskując 92 punkty (5x10), na II miejscu Mikołaj Fischer z Zespołu Szkół Technicznych z 92 punktami (4x10), a na III miejscu Grzegorz Piec III LO z 91 punktami . Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy.

Strzelectwo staje się coraz bardziej popularne wśród młodzieży. Niektóre szkoły posiadają dobrze wyposażone strzelnice, w których uczniowie mogą ćwiczyć. W IV LO w zajęciach ze strzelectwa bierze udział 27 osób. 3 spośród nich reprezentowały ostrowską „czwórkę” w zawodach.

Organizatorem było IV LO we współpracy z Zarządem Rejonowym Ligi Obrony Kraju w Ostrowie.   Była to już kolejna edycja tych rozgrywek. Zawody organizowane są w celu podnoszenia sprawności strzelectwa sportowego młodzieży szkolnej.

Odwiedzin: 121