strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Najdłuższy odcinek
8 lutego 2018 roku

Najdłuższy odcinek

Nazywana gminną obwodnicą trasa Sulisław-Niemojewiec- Przybysławice doczekała się gruntownej modernizacji. To jeden z najdłuższych odcinków dróg powiatowych zmodernizowanych w ub. roku.

zdjecie

Remont drogi zakończył się w końcu grudnia 2017 r., a w połowie stycznia br. została oficjalnie oddana do użytku. To najdłuższy ponad 6,3 km odcinek powiatowej drogi wyremontowany i przebudowany przez powiat w minionym roku na terenie biegłym roku na terenie Gminy i Miasta Raszków. Równolegle z modernizacją jezdni wybudowano na odcinku ponad 600 m chodnik w najbardziej zurbanizowanej części w pobliżu Parku w Przybysławicach.

zdjecie

ztowało ok. 1,7 mln zł i pochodziły w budżetu powiatu, ale wsparcia finansowego udzieliły złotych przeznaczono z budżetu powiatu przy wsparciu Gminy i Miasta Raszków.

Podczas symbolicznego otwarcia podkreślano, że jeszcze na początku roku mało kto wierzył, że ta droga zostanie wyremontowana na tak dużym odcinku i w tak dobrym standardzie. Pierwszym krokiem w modernizacji była przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Sulisławiu. Tak duży zakres rzeczowy udało się osiągnąć dzięki pozyskaniu zewnętrznego dofinasowania do innych planowanych zadań oraz korzystnym cenom na przetargach.

Połączenie to jest chętnie wykorzystywane przez kierowców, bo stawowi doskonały skrót dla pojazdów jadących z kierunku Raszkowa do Krotoszyna.

zdjecie   

W otwarciu drogi władze Powiatu Ostrowskiego reprezentowali Starosta Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk, Wicestarosta Roman Pacholczyk, radni powiatowi. Obecny był także Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jackiem Bartczak oraz radni gminy i sołtysi miejscowości, przez które przebiega droga.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 134