strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Rywalizowali o „Pióro Starosty Ostrowskiego”
12 lutego 2018 roku

Rywalizowali o „Pióro Starosty Ostrowskiego”

Już po raz piętnasty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego zmagali się z ortograficznymi pułapkami w rywalizacji o Pióro Starosty Ostrowskiego.

W tym roku aż 18 osób zawitało w mury III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, by zmierzyć się z finałowym dyktandem.

zdjecieTekst napisany przez Marię Liberę, podobnie jak ten na etapie szkolnym, dotyczył treści Lalki Bolesława Prusa, czyli lektury dobrze znanej większości licealistów. Treść pełna ortograficznych i interpunkcyjnych zasadzek nawiązywała również trafnie do hasła roku szkolnego 2017/2018 III LO - Kochać i wymagać, bowiem oba dyktanda poruszały wątek miłości Stanisława Wokulskiego do panny Izabeli Łęckiej.

zdjecieTegoroczne zmagania najszczęśliwiej zakończyły się dla uczennic III Liceum - Kingi Marciniak i Izabeli Zimniak, gdyż zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim uplasowała się Aleksandra Sójka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać również osiem wyróżnień.
Przyszłoroczna edycja konkursu ponownie odbędzie się w murach III LO.

Odwiedzin: 190