strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Fortepianowy kalejdoskop
5 marca 2018 roku

Fortepianowy kalejdoskop

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy do udziału w cyklu koncertów, będących kulminacyjnym akordem niecodziennego projektu edukacyjnego pt. Fortepianowy kalejdoskop, którego inicjatorem i twórcą jest kompozytor i długoletni pedagog ostrowskiej szkoły muzycznej – Andrzej Henryk Bączyk.

Wspomniany projekt obejmuje pierwsze wydanie zbioru 35 miniatur na fortepian przeznaczonych dla początkujących pianistów. W ramach cyklu koncertów nastąpi prezentacja miniatur pochodzących ze zbioru Fortepianowy kalejdoskop w połączeniu z promocją wydanych nut.

Już 13 marca (wtorek) 2018 r. zapraszamy do ostrowskiego Forum Synagoga na dwa koncerty
z udziałem młodych wirtuozów ostrowskiego ZSM. Koncert pierwszy – godz. 1600, koncert drugi – godz. 1800. Bezpłatne zaproszenia na oba koncerty będą do odbioru w kasie Forum Synagoga. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona.

Potwierdzeniem zarówno dydaktycznej, jak i artystycznej wartości miniatur wchodzących w skład Fortepianowego kalejdoskopu,  jest zdobycie przez Kompozytora w 2011 r. I Nagrody na Otwartym Konkursie Kompozytorskim w ramach III Festiwalu Muzycznego im. Henryka Mikołaja Góreckiego „Mikołajowe granie.

Celem opisanego projektu, jest uzupełnienie rozwoju wyobraźni muzycznej małych adeptów gry na fortepianie poprzez zapoznanie ich, już na początkowym etapie nauki, z różnymi aspektami muzyki współczesnej takimi jak: odmienne brzmienia, nowe, czasami zaskakujące sposoby gry, niekonwencjonalne graficznie sposoby notacji utworu.

zdjecie 

Odwiedzin: 79