strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wilkowski oficjalnie Komendantem Policji
5 marca 2018 roku

Wilkowski oficjalnie Komendantem Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego. W tym wyjątkowym spotkaniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Parlamentarzyści, Wicewojewoda, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących z Policją, policjanci i pracownicy cywilni z ostrowskiej jednostki.

zdjecie

W dniu 2 marca odbyło się uroczyste wręczenie rozkazów o powołaniu na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim i jego Zastępców. Pełniący dotychczas obowiązki komendanta mł. insp. Piotr Wilkowski oficjalnie stał się szefem Policji w powiecie ostrowskim. Jego I Zastępcą został podkom. Krystian Łapiński, a Zastępcą podkom. Tomasz Mroziński.

zdjecie

Wśród zaproszonych gości byli Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak. Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Łukasz Mikołajczyk, Wicewojewoda Wielkopolski Pani Marlena Maląg, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Pan insp. Piotra Mąka, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu Pan płk Ryszard Czapracki, Starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski, Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim Pan Paweł Szymanowski, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim Pani Wanda Palczewska.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku insp. Piotrowi Mące Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu mł. insp. Jacek Polcyn odczytał rozkaz o powołaniu na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego. Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia przywitania się ze sztandarem. Następnie odczytane zostały rozkazy o powierzeniu obowiązków na stanowisku I Zastępcy i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie uroczystości wręczono także brązowy medal za zasługi dla Policji Panu Lechowi Topolanowi.

zdjecie

Mł. insp. Piotr Wilkowski podziękował za zaufanie i powołanie na stanowisko Komendanta w ostrowskiej jednostce. Szczególne gratulacje złożył Komendantowi i jego Zastępcom szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka. Do gratulacji przyłączyli się również policjanci i pracownicy cywilni z ostrowskiej komendy oraz zaproszeni goście.

Mł. insp. Piotr Wilkowski służy w Policji od 1991 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Od 2011 piastował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Odolanowie. W kwietniu 2015 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W czerwcu 2017 roku mł .insp. Piotrowi Wilkowskiemu zostały powierzone obowiązki Komendanta ostrowskiej jednostki.

Odwiedzin: 133