strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
8 marca 2018 roku

Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

We wtorek, 6 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się zawody okręgowe III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Wzięło w nich udział 20 uczniów z 10 szkół zawodowych, z całej Wielkopolski, ze Swarzędza, Leszna, Gostynia, Konina, Marszewa, Opatówka, Liskowa, Gniezna i Kaczek Średnich, w tym również Maciej Kozieras- uczeń z ZST.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej.  Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, jako organizator etapu okręgowego jest partnerem konkursu i był reprezentowany przez Kubę Danielczaka, ucznia klasy IV i Macieja Kozieras, z klasy III. Obydwaj uczęszczają do klas w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

zdjecie

- Profesje związane z energetyką odnawialną to zawody przyszłości. Od pięciu lat mamy w naszej szkole klasy w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Jest nam bardzo miło gościć w murach szkoły uczniów i ich opiekunów z wielkopolskich szkół. – powiedział dyrektor ZST Eugeniusz Namysł.

W etapie okręgowym uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań oraz musieli zmierzyć się z 5 zadaniami. I miejsce zajął Kamil Biernat z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, natomiast na miejscach II i III uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Kozieras i Jakub Danielczak. Tym samym Maciej Kozieras będzie reprezentował okręg wielkopolski w finale konkursu.

zdjecie

- Bardzo nas, nauczycieli cieszą tak wysokie miejsca naszych uczniów. Jest to dla nas potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w szkole. – powiedziała Anna Opłocka, która pełniła funkcję koordynatora okręgowego konkursu.

zdjecie

- Etap centralny odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. W finale uczestnicy będą musieli poradzić sobie z testem teoretycznym oraz z zadaniami laboratoryjnym i praktycznym. – dodał Andrzej Majer, który również odpowiadał za przygotowanie etapu okręgowego.

Odwiedzin: 279