strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Statuetki Siewcy dla najlepszych wielkopolskich rolników 2017 roku
13 marca 2018 roku

Statuetki Siewcy dla najlepszych wielkopolskich rolników 2017 roku

11 marca 2018 roku w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Laureaci konkursu otrzymali statuetki Siewcy i dyplomy. Aż dwa gospodarstwa z Powiatu Ostrowskiego znalazły się wśród laureatów konkursu.

- Udowadniają, że rolnictwo jest ważną dziedziną naszej powiatowej gospodarki, ale także burzą stereotypy, bo ich gospodarstwa to nowoczesne przedsiębiorstwa- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Maria i Andrzej Gmerkowie z Biskupic Ołobocznych (Gmina Nowe Skalmierzyce) prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 68 ha i specjalizują się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej. Rocznie sprzedają prawie 1000 tuczników.

Z kolei Małgorzata i Jan Skoczylas z Przybysławic ( gmina Raszków)  zajmują się produkcją drobiarską.  W ciągu roku należących do nich 69 tysięcy kur niosek produkuje ponad 12 mln jaj. W gospodarstwie stosowanie są nowoczesne technologie i rozwiązania techniczne zgodne z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej oraz wymogami UE.

Uroczysta gala, na której otrzymali prestiżowe statuetki Siewcy odbyła się w niedzielę 11 marca, natomiast w poniedziałek 12 marca 2018 roku Wicestarosta Roman Pacholczyk przekazał na ręce laureatów upominki i gratulacje.

Odwiedzin: 155