strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Oddanie do użytku Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii...
26 marca 2018 roku

Oddanie do użytku Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydarzeniem Społecznym Roku

Ostrowianin Roku- to plebiscyt podczas którego mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego nagradzają swoich wybitnych mieszkańców honorowym tytułem. Główną kategorią jest Ostrowianin Roku, wybierane są także Wydarzenia Roku w kategoriach: Społeczne, Kulturalne, Sportowe, Gospodarcze oraz Młody Talent Roku. Powiat zaznaczył swoją obecność w plebiscycie mocnym, szpitalnym akcentem.

zdjecie

Najwięcej głosów w kategorii Wydarzenie Społeczne 2017 Roku zdobyło: Oddanie do użytku nowoczesnego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.  To jedna z największych inwestycji w historii ostrowskiego szpitala. Za kwotę około 15 mln złotych udało się wybudować skrzydło placówki oraz wyposażyć jedno z pięter z przeznaczeniem na intensywną terapię. Dzięki temu zwiększyła się z 7 do 12 liczba łóżek dla pacjentów, którzy trafiają tu w najcięższych stanach, często po wypadkach. To także jeden z najnowocześniejszych tego typu oddziałów w Wielkopolsce, w którym pracuje wysoko wykwalifikowana kadra.

Pozostałe nominacje w tej kategorii to: Otwarcie krytego lodowiska, Protesty społeczne „spacerowiczów” przed sądem i Otwarcie basenu miejskiego. Wydarzenie w ostrowskim szpitalu zasłuży na największe uznanie lokalnej społeczności, za co serdecznie dziękujemy.

Statuetka w głównej kategorii trafiła do Ryszarda Chmieliny. Wśród pozostałych nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku znaleźli się: Włodzimierz Grabowski, Jolanta Herzog, Janusz Jurek, Andrzej Kryjom Janusz Lipiński, Dr Witold Miaśkiewicz, Paweł Moch, Patrycja Stendera i Mariusz Szczuraszek.

Odwiedzin: 154