strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Gala Talentów w Bursie Szkolnej
28 marca 2018 roku

Gala Talentów w Bursie Szkolnej

Bursa Szkolna to miejsce, w którym młodzież nie tylko mieszka i przygotowuje się do zajęć szkolnych, to także miejsce które pobudza młodzież do rozwijania swoich talentów.

Co roku w Bursie Szkolnej przy ul. Tomczeka odbywa się Gala Talentów, która tym razem nawiązywała do słynnej amerykańskiej gali Oscarowej.

zdjecie

- „Była to doskonała okazja, aby młodzi i zdolni wychowankowie mogli zaprezentować swoje niewątpliwe i różnorodne talenty przed bursową publicznością. Jak na prawdziwą Galę przystało nie zabrakło charakterystycznych statuetek, czerwonego dywanu oraz tzw. „ścianki gwiazd” – wyjaśnia dyr. Bursy Marzena Mocek.

Bursowe Oskary wręczono w następujących kategoriach:

- malarstwo - swoje prace plastyczne zaprezentowały Oliwia Gola, Marcelina Grabowska, Faustyna Gałach, Ewa Kamińska, Klaudia Turbańska, Kamila Cichocka i Roksana Krawczyk;
- muzyka- swoje zdolności wokalne i instrumentalne zaprezentowali bursowi artyści:  Konrad Bąk (saksofon), Julia Wujczyk (wiolonczela), Nikodem Stiler (pianino), Kuba Izydorczyk (gitara akustyczna) oraz Anna Ostrowska (wokal);
- poezja - recytowana przez Wiktorię Wasielewską;
- sport  - w tej kategorii statuetkę otrzymał Marcin Walkowiak – wicemistrz Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu;
- taniec - choreografia i wykonanie tańca współczesnego: Filip Konarkowskil;
- dźwiękonaśladownictwo – Marcin Szafran i Maciej Andrzejewski – niekwestionowani królowie beatboxu;
- gra aktorska - pełna uroku para prowadzących: Kinga Skąpska i Michał Rybka.

zdjecie

- „Wszyscy nominowani przez Szanowną Kapitułę wykonawcy swoimi występami i prezentacjami potwierdzili, iż w pełni zasłużyli na swoje pierwsze w życiu, ale być może nie ostatnie, Oskary. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy pasji, odwagi i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów - dodaje M. Mocek.

Uroczystość została przygotowana przez pracowników Bursy: Katarzynę Grzeszczyk i Monikę Kaczmarek.

Odwiedzin: 116