strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczennica z Przygodzic druga w Wielkopolsce
29 marca 2018 roku

Uczennica z Przygodzic druga w Wielkopolsce

Uczennica ZSP CKU w Przygodzicach została finalistką Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Maria Stawicka zajęła 2 miejsce pokonując ponad siedmiuset uczniów z województwa.

Finał I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się w dniu 26 marca 2018 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zaszczytne 2 miejsce wywalczyła uczennica II klasy zarządzania kryzysowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach - Maria Stawicka.

zdjecie

Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy i drugi o zasięgu regionalnym miał miejsce odbył się w Ostrzeszowie. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału, byli zobowiązani przygotować autorski projekt pt. „Moja okolica – bezpieczna i przyjazna”. Zadaniem uczniów było dokonanie oceny zagrożeń oraz zjawisk negatywnych występujących w najbliższym otoczeniu (w miejscu zamieszkania, otoczeniu szkoły wraz z drogą do i ze szkoły). Maria Stawicka, jako główny temat przygotowanego projektu, wybrała szeroko pojęte nauczanie pierwszej pomocy. Koordynatorem z ramienia szkoły był nauczyciel Jerzy Seleta.

-„Sukces naszej uczennicy jest tym większy, iż olimpiada cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w sumie brało udział 703 uczniów z całego województwa. Zajęcie drugiego miejsca to efekt wielomiesięcznej pracy, zaangażowania w życie szkoły i lokalnej społeczności” – wyjaśnia opiekun Jerzy Seleta.

Odwiedzin: 82