strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Pewnie obronił tytuł
11 kwietnia 2018 roku

Pewnie obronił tytuł

Odbyły się XIX Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego. Już po raz trzeci Mirosław Prętkowski z Gostynia wygrał Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego. Ich już dziewiętnasta edycja została przeprowadzona w sobotę, 7 kwietnia 2018 r. na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim, a organizatorem był tradycyjnie Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka.

zdjecie

Wielkopolskie Mistrzostwa Kibiców Sportowych składały się z dwóch etapów - testu pisemnego złożonego z 29 pytań o wartości 57 punktów i serii 6 pytań ustnych (3 indywidualnych i 3 wspólnych). W obu częściach wyraźnie najlepszy okazał się Mirosław Prętkowski zdobywając odpowiednio 41 i 24 punkty. Tuż za plecami obrońcy tytułu mistrzowskiego znalazł się 8-krotny triumfator wysockich zmagań Sławomir Podrzycki przed najbardziej doświadczonym w stawce Antonim Jarosikiem. Ponadto czołową szóstkę uzupełnili według kolejności: Kamil Kin, Mariusz Chmura i Paweł Kaczmarek, który po raz pierwszy awansował do ścisłego, finału ustnego. Co warte zaznaczenia sztuki tej dokonał w swoim dopiero 17 starcie! Wypada też odnotować, że Mariusz Chmura w elitarnej szóstce znalazł się natomiast po pokonaniu w dogrywce Rafała Grzegorowskiego i Ryszarda Sobkowiaka.

zdjecie

- Tegoroczna rywalizacja w odróżnieniu od poprzedniej nie dostarczała zbyt wielu emocji. Dowód na to stanowi fakt, że etap ustny przyniósł tylko jedną zmianę w czołówce. Dotyczyła ona Pawła Kaczmarka i Mariusz Chmury, którzy zamienili się zajmowanymi miejscami w klasyfikacji po etapie pisemnym. Pytania dotyczyły wielu dyscyplin. Dominowały zagadnienia związane z minionym rokiem i Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang. Nie zabrakło również kwestii odnoszących się do historii. Skala trudności była bardzo zróżnicowana. Szkoda tylko, że do zmagań przystąpiło zaledwie 12 osób, w tym żaden debiutant. – podsumował Jarosław Maląg, w przeszłości wielokrotny Mistrz Kibiców Sportowych Województwa Kaliskiego. 

      

XVII Mistrzostwa Kibiców Sportowych Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów Powiatu Ostrowskiego wygrał natomiast Cyprian Stasiak z ostrowskiej Szkoły Podstawowej nr 14 przed Adamem Ślusarskim i Karolem Szustkiewiczem. Dopiero na czwartym miejscu uplasował się ubiegłoroczny triumfator Jakub Kowalski. Startowało 15 uczniów. Autorem wszystkich pytań był Marek Śliwka – pierwszy Mistrz Kibiców Sportowych Województwa Kaliskiego z 1980 r.

Wyniki

XIX Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego

1. Mirosław Prętkowski (Gostyń) 65 pkt. (41+24)

2. Sławomir Podrzycki (Poznań) 58 pkt. (36+22)

3. Antoni Jarosik (Ołobok) 56 pkt. (35+21)

4. Kamil Kin (Poznań) 51 pkt. (32+19)

5. Mariusz Chmura (Gostyń) 42 pkt. (24+18)

6. Paweł Kaczmarek (Kalisz) 39 pkt. (27+12)

XVII Mistrzostwa Kibiców Sportowych uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów Województwa Powiatu Ostrowskiego

1. Cyprian Stasiak (SP nr 14 Ostrów) 52 pkt. (37+15)

2. Adam Ślusarski (Gimnazjum Odolanów) 50 pkt. (36+14)

3. Karol Szustkiewicz (SP Świeca) 45 pkt. (31+14)

4. Jakub Kowalski (SP Lewków) 43 pkt. (35+8)

5. Damian Mielcarek (SP Sieroszewice) 37 pkt. (34+3)

6. Aleksandra Czech (SP Tarchały Wielkie) 25 pkt. (25+0).

Mistrzostwa kibiców współfinansowane są ze środków Powiatu Ostrowskiego.

Odwiedzin: 72