strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Ostrowski Wieczór z Przyrodą w III LO
11 kwietnia 2018 roku

Ostrowski Wieczór z Przyrodą w III LO

W piątek 6 kwietnia 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy odbyło się naukowe wydarzenie, jakim jest „Ostrowski Wieczór z Przyrodą”.

Tego wieczoru ponad 125 uczniów z klas gimnazjalnych wzięło udział w warsztatach i wykładach przeprowadzonych przez nauczycieli oraz uczniów III LO. W to niezwykle popołudnie każdy z uczestników mógł poczuć się, J.A.K. Młody Naukowiec.

zdjecie

Uczniowie wzięli udział w laboratoriach: „Kolorowa chemia” oraz „Kuchnia molekularna”. W warsztatach z biologii: „Dr House w III LO”, języka łacińskiego: „Cogito ergo sum” oraz matematyki „Przyroda pełna matematycznych niespodzianek”. Ponadto uczniowie z klas II i III o profilu biologiczno-chemicznym wcieli się w rolę wykładowców i chętnie podzielili się swoją wiedzą z zakresu neurobiologii podczas wykładu „Tajemniczy mózg”, genetyki „Cała prawda o DNA”, zoologii „Bliskie spotkanie z karaluchami” oraz relacjami z fascynujących i pełnych biologii podróży: „Z biologią w świat, czyli relacja z podróży do Afryki i Azji” oraz „Co można znaleźć w dziczy, czyli Cannabis sativa indica i inne – relacja z rejsu po Karaibach”.

zdjecie

Licealiści przygotowali także dla gimnazjalistów dwa konkursy, których celem było powtórzenie wiadomości przed czekającym na nich egzaminem gimnazjalnym. W przyjemnej atmosferze, z elementami zdrowej rywalizacji gimnazjaliści wzięli udział w „Wielkiej powtórce biologiczno-chemicznej” oraz w „Biologicznej familiadzie”.Nie zabrakło także spotkania ze szkolnym doradcą zawodowym podczas, którego uczniowie mogli sprecyzować swoje oczekiwania oraz porozmawiać na temat „Medycyna, farmacja, stomatologia i całe morze możliwości po profilu biologiczno- chemicznym”.       

- Z pewnością podczas tego kilkugodzinnego wydarzenia każdy znalazł coś dla siebie. To, że „Ostrowski Wieczór z Przyrodą” na stałe zagości w murach III Liceum Ogólnokształcącego jest rzeczą pewną, mamy też nadzieję, że te spotkania znajdą swoje miejsce na mapie naukowych imprez Ostrowa Wielkopolskiego- zapewniają organizatorzy.

Odwiedzin: 101