strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wyfrezowali litery dla przedszkolaków
26 kwietnia 2018 roku

Wyfrezowali litery dla przedszkolaków

Mechatronicy z ZST wyjeżdżając na zagraniczny staż skupiają się nie tylko na tym, aby podnieść swoje zawodowe kwalifikacje. Wykonane własnoręcznie litery i cyfry przekazali przedszkolakom, aby ułatwić im naukę.

W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu: „Staże zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowie Wielkopolskim” do Niemiec wyjechało w sumie 20 mechatroników.

Nauka odbywała się w centrum kształcenia praktycznego w Hildburghausen. Podczas stażu uczniowie ZST wyfrezowali cyfry i litery polskiego alfabetu na płytkach z tworzywa sztucznego.

Stażyści realizowali założenia projektu czyli pracę od zamocowania płytki w imadle, przez zwymiarowanie punktów zerowych osi XYZ, po zaprogramowanie maszyny i jej uruchomienie. Po zakończeniu pracy frezarki, uczniowie ogradowali krawędzie płytki. Efekty swojej pracy przywieźli do Ostrowa, aby przekazać zaprzyjaźnionej placówce przedszkolnej.

zdjecie

W kwietniu 2018r. ZAPowicze odwiedzili znajdujące się w pobliżu szkoły Publiczne Przedszkole Nr 12 „Tęcza”. Spotkali się z dwoma grupami przedszkolaków, w tym oddział dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz niedowidzących, dla których dotyk stanowi dominujący kanał w procesie poznawania świata. Aby zobrazować dzieciom jak powstawały nowe pomoce dydaktyczne stażyści: Maciej Gatner, Krzysztof Marczyło i Nikodem Parysek przygotowali krótką prezentację na temat swojego pobytu w Niemczech. Uczniowie pokazali na filmie jak działa frezarka CNC oraz zapoznali dzieci z narzędziami, które wykorzystali przy obrabianiu liter i cyfr. Jak podkreślili uczniowie ZST, ich praca nie poszła na marne bo wzbogaci wachlarz dydaktyczny przedszkola.

Projekt pn.: „Staże zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowie Wielkopolskim” realizowany jest w ramach programu Erasmus +. Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.

zdjecie

Odwiedzin: 95