strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Minister Marek Michalak oferuje pomoc
26 kwietnia 2018 roku

Minister Marek Michalak oferuje pomoc

Minister Marek Michalak Rzecznik praw dziecka spotkał się w ostrowskim szpitalu z matką i noworodkiem z Cerekwicy Starej, którzy w połowie marca zostali ranieni przez nożownika.

zdjecie

Zarówno dziecko, które urodziło się przez cesarskie cięcie, jak i matka szczęśliwie dochodzą do zdrowia i dziś powinni opuści szpital. Jednak to nie oznacza, że ich leczenie się zakończyło, oboje będą potrzebować dalszej opieki. Adaś trafił tutaj od razu po wykonaniu cesarskiego cięcia w jarocińskiej lecznicy, a matka dołączyła do niego kilka dni później, kiedy została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. W ostrowski szpitalu zaoferowano im kompleksową pomoc.

- Mama jest w stanie ogólnym dobrym i nie wymaga dalszej hospitalizacji. Chłopiec będzie wymagał jeszcze długotrwałej rehabilitacji. Pewne zaburzenia neurologiczne, które obserwujemy trzeba będzie jeszcze diagnozować. Oboje będą potrzebować rekonwalescencji-
powiedział Dariusz Bierła, dyrektor szpitala.

Rzecznik Praw Dziecka w trakcie szczerej i delikatnej rozmowy zaproponował  możliwości wsparcia i oferty pomocy w jakiejkolwiek placówce specjalistycznej, jeśli tylko będzie taka potrzeba. To bardzo potrzebna oferta, bo czas leczy rany, ale na zabliźnienie niektórych trzeba będzie długo poczekać.

zdjecie

Wizyta odbyła się  25 maja 2018 roku.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 167