strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczniowie z I LO na sesji plenarnej Sejmiku Młodzieży...
27 kwietnia 2018 roku

Uczniowie z I LO na sesji plenarnej Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Reprezentacja Powiatu Ostrowskiego- uczniowie I Liceum: Łukasz Szukalski i Kamil Witek, uczestniczyli 26 kwietnia 2018 roku w Poznaniu w obradach plenarnych II Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Wcześniej przeprowadzili projekt badawczy w szkołach ostrowskich i zakwalifikowali się do finału. Zwieńczeniem konkursu był udział w pracach komisji i głosowaniach w Sali Sesyjnej. Uczeń Łukasz Szukalski został wybrany Przewodniczącym Komisji Gospodarki, która zgłosiła kilka propozycji dot. uchwały końcowej.

Obrady plenarne stanowiły platformę wymiany przemyśleń młodego pokolenia i zakończone zostały podjęciem uchwały w sprawie postulatów młodzieży, dotyczących obchodów na terenie województwa wielkopolskiego 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Dyskusje w komisjach oscylowały wokół podstawowego tematu: Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI wieku.

zdjecie

Wartością dodaną spotkania była merytoryczna współpraca w trakcie obrad z Zofią Szalczyk - Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Markiem Woźniakiem -Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Wojciechem Jankowiakiem - Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego i radnymi sejmiku m.in. Zbigniewem Czerwińskim i Ryszardem Grobelnym. W trakcie rozmów kuluarowych reprezentacja powiatu spotkała się z Ryszardem Taciakiem – Dyrektorem Kancelarii Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Opiekunem projektu był dr Józef Pietrzak.

Odwiedzin: 217