strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Ostrowskie wynalazki na E(x)plory
30 kwietnia 2018 roku

Ostrowskie wynalazki na E(x)plory

W dniu 27 kwietnia 2018 w Podzamczu koło Kielc odbył się ostatni Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzami Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu oraz Województwo Świętokrzyskie.

zdjecie

W sumie do etapu regionalnego zakwalifikowało się około 120 projektów z całej Polski, które walczyły o akredytacje do etapu finałowego. Do finału zakwalifikowało się
36projektów, w tym również projekty uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim:

  • Patryk Solarczyk, Łukasz Strzelczyk, „BAQS- Bicycle Air Quality Scanner / Rowerowy skaner jakości powietrza” Opiekun naukowy: mgr inż. Tomasz Szydłowski

 

  • Filip Tomczyk, Jakub Jędrzejewski – „Fuzor - reaktor syntezy termojądrowej” Opiekun naukowy: dr Paweł Sobczak

 

Do finału również zakwalifikował się Bartłomiej Owczarz uczeń Publicznego Gimnazjum w Taczanowie Drugim, który pod opieka pana Pawła Sobczak zaprezentował projekt Łazik Marsjański BOGG” . Bartek to przyszły uczeń ZST.

 

W tym roku w etapach regionalnych, aż 5 projektów uczniów ZST walczyło o akredytację do finału. Projekty prezentowali: Małgorzata Porczyńska, Kamil Kaliński, Grzegorz Gorzaniak, Bogumił Skoczylas, Jakub Jędrzejewski, Filip Tomczyk, Mikołaj Fischer, Mikołaj Bartela i Michał Ciszek.

- Festiwale Naukowe E(x)plory to wielkie święto nauki i nowych technologii. To niezwykłe wydarzenia odbywające się w kilku miastach Polski, które udowadniają młodzieży, że nauka to fascynujący element naszego życia i doskonały pomysł na przyszłość! Bogaty w kreatywne warsztaty i inspirujące wykłady program Festiwalu to propozycja dla uczniów, naukowców, firm działających w obszarze nowych technologii, ale także dla wszystkich osób, które ciekawi otaczający nas świat- uczestnik programu.

Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 24-26 października w Gdyni. Tam młodzi naukowcy powalczą o podium i liczne nagrody: stypendia na rozwój projektów w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, wyjazdy na prestiżowe, zagraniczne konkursy naukowe czy udział w programach stażowych i mentorskich.

Odwiedzin: 87