strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Święto Flagi
2 maja 2018 roku

Święto Flagi

Flagi rozdawane są dzisiaj w Starostwie Powiatowym oraz na drogach. Patrole drogówki ostrowskiej policji wręczać je będą jako dodatek do pouczeń.

Dzień 2 maja to  Święto Flagi Narodowej. W Starostwie Powiatowym już po raz trzeci rozdawane są flagi do zamocowania w oknach samochodu dla wszystkim kierowców, którzy załatwiają formalności w naszym urzędzie. W tym roku do tej akcji włączyła się także ostrowska policja.

zdjecieOd 27 kwietnia do 6 maja 2018 r. policja prowadzi działania kontrolno- prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”.  Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa wielu policjantów. Dzisiaj zatrzymani oprócz pouczenia otrzymają także flagę. Na ręce Komendanta i Naczelnika Wydziału przekazany został odpowiedni zapas symbolicznych upominków.

zdjecie

- Wciąż jeszcze zbyt mało ludzi wywiesza ją przed domem, a o symbolach narodowych pamięta raczej z okazji meczów reprezentacji niż z okazji świąt narodowych. W ten symboliczny sposób przypominamy o naszym święcie- powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

zdjecie

Niektórzy, tak jak uczniowie ostrowskiego III LO, pamiętali o biało-czerwonych barwach wcześniej i stworzyli flagę w kształcie Polski.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 143