strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Finalista z powiatu
7 maja 2018 roku

Finalista z powiatu

Wojciech Gózdź uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej im. Polskich Sportowców w Tarchałach Wielkich po raz kolejny zakwalifikował się do finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w grupie szkół podstawowych.

„Młodzież zapobiega pożarom’’ to turniej, który odbywa się nieprzerwalnie od 1977 r., a uczestnicy muszą zmierzyć się z opanowaniem rozległego materiału związanego z pożarnictwem i wszystkim, co jest z nim powiązane. Wojtek swoją przygodę z tym turniejem rozpoczął będąc uczniem kl. IV, troszkę przez przypadek, ponieważ jak sam powiedział jego nauczyciel techniki „nie miałem kogo wytypować”. Wojtek z roku na rok wspina się na wyższe szczeble turnieju.

zdjecie

W 2016 r. w eliminacjach wojewódzkich zajął 3. Miejsce, a w 2017 r. na tych samych eliminacjach zajął 2. miejsce i tym samym dostał przepustkę do finału centralnego, który odbył się w Wieliczce. Tam Wojtkowi udało się zakwalifikować do pierwszej dziesiątki. W bieżącym roku Wojciech Gózdź będzie reprezentował Powiat Ostrowski i Województwo Wielkopolskie w finale krajowym OTWP, który odbędzie się w Świdwinie (województwo zachodniopomorskie). Swoje sukcesy Wojtek w dużej części zawdzięcza rodzicom, a w szczególności mamie, która wiele czasu i energii poświęca na pomaganie synowi w przygotowaniach. Mimo, że Wojtek wiele godzin poświęca na naukę i przygotowania do turnieju nie przeszkadza to w uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników w nauce.

Odwiedzin: 98