strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wygrywają przeglądy i festiwale
1 czerwca 2018 roku

Wygrywają przeglądy i festiwale

Koniec maja przyniósł wysyp nagród dla uczniów ostrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy Trzcińskiego, którzy reprezentowali szkołę na różnych przeglądach i festiwalach w całej Polsce.

Samuel Graff zdobył  WYRÓŻNIENIE w I grupie wiekowej na IX Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych „Na polską nutę”, które w dniach 24-26 kwietnia 2018r. odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.

zdjecie

Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Zespół Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego reprezentował  właśnie Samuel Graff (kl.I scn) z klasy skrzypiec Krystyny Rusek. Akompaniowała mu Izabela Michalska.

Młodych skrzypków oceniało jury w składzie: prof. zw. dr hab. Małgorzata Skorupa (AM Gdańsk) - przewodnicząca, st. wykł. Małgorzata Szadowiak  (AM Bydgoszcz),  dr Karina Gidaszewska  (AM Łódź).

Z kolei Iga Kasprzak (kl.III ccn)  została laureatką VI Międzyszkolnego Konkurs Instrumentalnego Dla Klas Młodzieżowych Szkół Muzycznych I stopnia, który odbył się 16 maja 2018r. w Szkole Muzycznej I st. w Miliczu.

zdjecie

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie STO2 oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Miliczu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas skrzypiec, altówki i fletu poprzecznego, którzy podjęli naukę w szkole muzycznej w cyklu czteroletnim. Podczas konkursu Idze akompaniowała Wiesława Lipińska.

Anna Borońska (kl. III SCN, nauczyciel Agata Falkiewicz), uczennica z klasy skrzypiec została laureatką III nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Janiny Garści, który odbył się w dniach 23-26 maja 2018 w Stalowej Woli.

zdjecie

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i jest umieszczony w Kalendarzu Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: prof. Arkadiusz Kubica (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. Łukasz Błaszczyk (Akademia Muzyczna w Łodzi), prof. Ostap Shutko (Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna, Ukraina). Młodej skrzypaczce akompaniowała Magdalena Błoch.

 

Odwiedzin: 94