strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczniowska reprezentacja w Ameryce
1 czerwca 2018 roku

Uczniowska reprezentacja w Ameryce

Uczeń Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim Jakub Jędrzejewski, jako jeden z sześciu reprezentantów Polski uczestniczył w największym konkursie naukowym na świecie Intel ISEF w Pittsburghu w dniach 13- 18 maja, po tym jak wraz Michałem Zwierzem wygrał w 2017 roku Konkurs Naukowy E(x)plory.

zdjecie

Polska reprezentacja Intel ISEF: Anna Łeń “Dynamics of the Flows with Moving Contact Line”, Maciej Solnicki “Multifunctional, Hybrid Electrocatalityc Systems Active Towards Electroreduction of Oxygen”, Szymon Kanikowski “Medium Affecting Thermal Efficiency in the Heating Pipe System with the Simultaneous Prevention of Eutrophication Process”, Jakub Jędrzejewski “Microwave Resonant Cavity Thruster”, Michał Paszkowski “Parfect – A Modern Interpreted Programming Language Which Efficiently Unites Functional and Object-Oriented Programming”, Emil Markiewicz “AllWatch–A Software Unification Framework for Wearables”.

W konkursie uczestniczyło około 1800 Młodych Naukowców z ponad 80 krajów. W niedzielę (13.05) uczestnicy konkursu przygotowywali swoje stanowiska konkursowe. Z kolei w środę odbywała się całodniowa sesja jurorska. Stanowisko Kuby odwiedziło 13 jurorów. Czwartek, to był dzień otwarty, kiedy hale konkursowe były otwarte dla mieszkańców Pittsburgha 

i zainteresowanych osób. W czwartek wieczór odbyło się ogłoszenie wyników nagród specjalnych od sponsorów, z kolei w piątek rano ogłoszenie wyników konkursu, składanie stanowisk i wyjazd. Michałowi Paczkowskiemu udało się zdobyć II miejsce w kategorii Systems software, a Maciejowi Solnickiemu IV miejsce w kategorii Chemistry. Nagrodzonym i uczestnikom konkursu gratulujemy.

Konkurs Intel ISEF to nie tylko nauka, ale również rozrywka i zwiedzanie.

Z części rozrywkowej: gala otwarcia połączona z prezentacją poszczególnych krajów biorących udział w konkursie, impreza integracyjna, kiedy można było rozmawiać z innymi uczestnikami i wymieniać się pasjami, dyskoteka przed sesją konkursową w lokalnym klubie. Po sesji konkursowej impreza
w wynajętym stadionie Heinz Field, 2 seminaria: jedno z osobami prowadzącymi firmy oparte o innowacyjne rozwiązania, a drugie z noblistami, którzy opowiadali o swojej karierze i napotkanych problemach, uczestnicy zadawali im również pytania, opowiada Kuba.

Mieszkaliśmy w hotelu Omni Penn William, a część konkursowa odbywała się w David L. Lawrence Convention Center. Podczas całego wydarzenia była możliwość spotkania i rozmowy z przedstawicielami najlepszych uczelni z całego świata. Podczas pobytu zwiedziliśmy okolice i przedmieścia Pittsburgha, kolejkę Duquesne Incline, mosty łączące poszczególne części miasta, stadion Heinz Field.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 80