strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Drużynowo najlepsi z zasad BHP
4 czerwca 2018 roku

Drużynowo najlepsi z zasad BHP

Kinga Kulas uczennica klasy 1a z Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim trzecia w Polsce w konkursie wiedzy o zasadach BHP „Bezpiecznie od startu”.

W dniu 23 maja 2018 roku, w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego Warszawie, odbyła się XVIII edycja finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.

zdjecie

W konkursie uczestniczyło 42 uczniów z 22 Izb Rzemieślniczych w Polsce. Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu reprezentowali: Kinga Kulas z Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim i Mateusz Walendowski z Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów uczących się zawodu w rzemiośle. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ochrony przeciwpożarowej i zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze ale ostrej rywalizacji: ostatecznie III miejsce zajęła Kinga Kulas z klasy 1a ucząca się w zawodzie fryzjer.

W rywalizacji drużynowej Kinga i Mateusz okazali się bezkonkurencyjni zdobywając I miejsce. Organizatorem konkursu był: Związek Rzemiosła Polskiego i Państwowa Inspekcja Pracy Główny Inspektorat Pracy.

Odwiedzin: 80