strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Olimpiada inne niż wszystkie
6 czerwca 2018 roku

Olimpiada inne niż wszystkie

Finał krajowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia odbył się z udziałem uczennicy III LO.

Tym razem województwo wielkopolskie reprezentowała uczennica 2a Aleksandra Kasałka.

zdjecie

Osoby reprezentujące poszczególne województwa musiały się zmagać z testem zawierającym 100 pytań, praktycznym udzielaniem pierwszej pomocy oraz, co było bardzo ważne, zaprezentować przed komisją wcześniej przygotowaną pracę, a także przebieg akcji prozdrowotnej w swoim środowisku. Aleksandra w końcowej ogólnej klasyfikacji zajęła 5 miejsce. Bardzo miłym akcentem podczas podsumowania było specjalne wyróżnienie za najlepszą prezentację  pracy, która dokumentowała przeprowadzoną akcję. Wyjątkowe i profesjonalne przedstawienie problemu, jakim obecnie jest nadużywanie korzystania z telefonu komórkowego i komputera komisja oceniająca uznała jako bardzo trafny wybór.  

Na czym więc polega specyfika tej olimpiady, że jest ona inna niż wszystkie? Oprócz potrzeby zaprezentowania szerokiej wiedzy z różnych przedmiotów, to właśnie podczas 3 dniowego pobytu nastąpiła wspaniała integracja przybyłej młodzieży z różnych województw. Podczas jej trwania zawiązały się też nowe znajomości. Końcowy wynik zawsze jest bardzo ważny, ale przebywanie w takim miejscu i towarzystwie było też dla wszystkich uczestników dużym przeżyciem i sukcesem.

Uczennicę do olimpiady na poszczególnych jej etapach przygotowywał nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Antoni Szczurek. Olimpiada odbyła się Łodzi w dniu 25-27.05.2018 r.

Odwiedzin: 73