strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Mój piękny Ostrów- czyli nasze miasto w oczach młodych fotografów
8 czerwca 2018 roku

Mój piękny Ostrów- czyli nasze miasto w oczach młodych fotografów

Za nami VI edycja Konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie” w IV LO.

W środę 6 czerwca 2018 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie”. Konkurs adresowany jest do młodych, twórczych osób ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych Powiatu Ostrowskiego i objęty jest Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego.

Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do spojrzenia z fotograficzną pasją na Ostrów jako na miejsce inspirujące, piękne, ale czasem nieodkryte, a jednocześnie rozwijanie swoich zdolności pod okiem fachowców.

zdjecie

Tegoroczna VI edycja rozpoczęła się 11 maja 2018 r. warsztatami fotograficznymi zorganizowanymi przez IV Liceum, w których wzięło udział blisko 50 uczniów z wielu szkół całego powiatu. Zajęcia prowadzili artyści i specjaliści w dziedzinie plastyki, fotografii i filmu: Agnieszka Lisiak „Skórka”, Łukasz Malik i Włodzimierz Więckowiak. Koordynatorem konkursu i sekretarzem Jury była Agnieszka Dukowicz-Kujawa.

Tym razem uczestnicy warsztatów mieli okazję zdobyć wiedzę i pogłębić umiejętności związane z fotografią pod okiem każdego z prowadzących, czyli brali udział kolejno w trzech różnorodnych zajęciach. Uczniowie zgłębiali na nich tajniki kompozycji, operowania światłem, kadrowania i tworzenia zdjęć do folderów. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy aktywnie pracowali w grupach i z dużym entuzjazmem angażowali się w różnego typu ćwiczenia.

Kierunek pracy nad zdjęciami konkursowymi wytyczał podtytuł VI edycji „Mój piękny Ostrów”, który zachęcał do odkrycia w Ostrowie miejsc urokliwych, inspirujących, a czasem spojrzenia na miejsca znane w inny, kreatywny sposób. Wielu uczniom udało się stworzyć oryginalne i ciekawe prace.

Cenne nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły gimnazjalne i podstawowe oraz szkoły ponadgimnazjalne.

A oto lista osób wyróżnionych i nagrodzonych:

zdjecie

szkoły gimnazjalne i podstawowe:

I miejsce

- Nadja Pacyna

zdjecie

 II miejsce

- Julia Nowacka

 III miejsce

- Antonina Kostera

zdjecie

Wyróżnienie

- Adriana Jędras

szkoły ponadgimnazjalne:

zdjecie

 I miejsce

- Julia Dolińska

II miejsce

zdjecie

- Aleksandra Kasałka

III miejsce

- Katarzyna Krawczyk

zdjecieWyróżnienie

- Rafał Adamek

Nagroda Organizatora Konkursu

- Paulina Kardas

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali upominki, a nauczyciele-opiekunowie podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu. Dla gości, uczestników i zwycięzców zaśpiewały dwie utalentowane uczennice z klasy o profilu artystycznym i humanistycznym – Natalia Świtała i Alicja Szkudlarz.

Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokonkursową wystawę zdjęć  i zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne świętowanie finału konkursu.

Odwiedzin: 178