strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Konwalie w Psarach po raz czternasty
12 czerwca 2018 roku

Konwalie w Psarach po raz czternasty

Dnia 18 maja 2018 r.  po raz czternasty odbyło się „ŚWIĘTO KONWALII”. Organizatorami imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Psarach wraz ze Stowarzyszeniem im. Lady Ryder.

Projekt był współfinansowany ze środków PFRON, Powiatu Ostrowskiego oraz Gminy Sieroszewice.  W festynie integracyjnym wzięło udział 19 zaprzyjaźnionych jednostek pomocy społecznej tj.: DPS Baszków, DPS Chumiętki, DPS Fabianów, DPS Kalisz, DPS Kobyla Góra, DPS Kochłowy, DPS Koło, DPS Lisków, DPS Marszałki, DPS Ostrów Wielkopolski, DPS Skrzynno,  DPS Rzetnia, DPS Skęczniew, DPS Ślesin, DPS Kotlin, ŚDS Nowe Skalmierzyce, ŚDS Ostrów Wielkopolski, GMCP Odolanów, mieszkańcy DPS Psary z rodzinami, lokalne władze oraz sponsorzy.

zdjecie

Tegoroczny festyn połączono z tematyką militarną, gdzie jedną z atrakcji była ekspozycja wozów bojowych. Festyn rozpoczął się od występu akordeonisty i młodzieżowego zespołu muzycznego ze szkoły ZAP w Ostrowie Wielkopolskim. Zaproszeni goście zaprezentowali wcześniej przygotowane prace konkursowe na następujące tematy: „Militarno konwaliowy pojazd bojowy” i „Proporzec z motywem konwalii”, a na miejscu wzięli udział w konkursie malarskim „Konwaliowa mandala”. Przygotowane przez organizatorów konkursy były okazją do zaprezentowania twórczości osób niepełnosprawnych. Uczestnicy konkursów jak zwykle wykazali się dużą pomysłowością i fantazją.

zdjecie

Tym razem pogoda zawiodła i z powodu burzy z obfitymi opadami deszczu, nie udało się zorganizować festynu wg planu. Jednak  „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, KONWALIE BIS w pięknym słońcu odbyły się  30 maja 2018 r..   Imprezę rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursów i wręczenia nagród.

W konkursie ‘Proporzec z motywem konwalii” nagrody przyznano:

I m-ce DPS Kochłowy

II m-ce DPS Marszałki

III m-ce DPS Skęczniew

     W konkursie”Militarno konwaliowy pojazd bojowy”

I.m-ce DPS Skrzynno

II.m-ce DPS Kotlin

III.m-ce DPS Ostrów Wielkopolski

     W konkursie malarskim „Konwaliowa Mandala”

I.m-ce G-MCP Odolanów

II.m-ce DPS Ślesin

III.m-ce DPS Psary

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki bryczkami, poczęstunek. Dla tych, którzy zgłodnieli organizatorzy przygotowali grochówkę, bigos, chleb ze smalcem i ciasto.

zdjecie

Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół „Bayer Full”, który porwał do wspólnej zabawy i tańca wszystkich uczestników. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna „pod chmurką „ z zespołem Away.

Odwiedzin: 140