strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczniowie IV LO w ścisłym finale Ogólnopolskiego Konkursu...
18 czerwca 2018 roku

Uczniowie IV LO w ścisłym finale Ogólnopolskiego Konkursu Językowego

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu stała się sceną wielkiego finału ogólnopolskiego konkursu językowego, w którym nie mogło zabraknąć powszechnie znanego z zamiłowania do edukacji językowej IV Liceum Ogólnokształcącego.

W dniach 14 i 15 czerwca br. w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu odbyło się podsumowanie XVIII edycji konkursu „Pokaż nam język’’. W tym ważnym i prestiżowym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina – Katarzyna Juszczak (język angielski) oraz Konrad Tetrzona (jezyk niemiecki).

zdjecie

Konkurs cieszy się w Polsce dużą popularnością, a o jego randze świadczą zarówno poziom merytoryczny, jak i zainteresowanie uczniów - w etapach szkolnych wzięło bowiem udział aż 2 600 uczestników z ponad 180 szkół całej Polski. Na tym etapie młodzi językowcy musieli rozwiązać test składający się z 60 pytań. Liczyły się nie tylko poprawne odpowiedzi, ale również czas wykonania zadań.

Do ścisłego finału komisja konkursowa zakwalifikowała dwudziestu pięciu uczestników (język angielski) i tyluż samo z grupy entuzjastów języka niemieckiego. Prof. dr hab. Maciej Mackiewicz - przewodniczący Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język” - już na tym etapie podkreślił olbrzymi sukces finalistów, nazywając ich wszystkich zwycięzcami.

Pierwszego dnia uczestnicy konkursu przystąpili do napisania eseju z zakresu tematycznego tegorocznej edycji konkursu, który brzmiał: „Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?’’ O ostatecznym wyniku, w drugim dniu zmagań, zadecydowały jednak debaty językowe, podczas których pięciu finalistów zaprezentowało swoje umiejętności językowe i wiedzę.

Konrad Tetrzona był uczestnikiem debaty w języku niemieckim i zajął IV miejsce. Jest to ogromny sukces zważywszy na to, że jest uczniem pierwszej klasy, a już posiada bardzo duże umiejętności językowe. Ogłaszając zwycięzców prof. dr hab. Maciej Mackiewicz podkreślił wyjątkowo wysoki poziom merytoryczny i językowy finalistów. Katarzyna Juszczak zajęła VI miejsce spośród 25 finalistów, co należy docenić biorąc pod uwagę bardzo wyrównany poziom uczestników.

Dla wszystkich gości organizatorzy zaplanowali także pewne atrakcje, np. pokaz wypieku Rogali Świętomarcińskich i naukę gwary poznańskiej w Rogalowym Muzeum. Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach – opiekunkach, dla których przygotowano wykład na temat „power dressing”. Określenie to rozumiane jest jako styl ubioru służący do podkreślania i budowania pozycji, zwłaszcza w biznesie i polityce, ale również w szkole.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone wszystkim 50 uczestnikom finału podczas uroczystego obiadu, podsumowującego tegoroczną edycję „Pokaż nam język’’, a zwycięzcy otrzymali kolejne po debatach.

Odwiedzin: 495