strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
„Azbest na budowie”
18 czerwca 2018 roku

„Azbest na budowie”

Uczniowie ucziowie ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych wzięli udział e-learningowym szkoleniu „Azbest na budowie”. Kurs został przygotowany przez Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach i dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju w ramach „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”.

Podczas szkolenia, skierowanego dla klas techników budowlanych, uczniowie mogli dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest azbest, czy rzeczywiście jest szkodliwy dla zdrowia i jak zachować się w trakcie przyszłej pracy zawodowej, kiedy na budowie będą występowały wyroby zawierające ten składnik.

zdjecie

- Idea szkolenia doskonale wpisuje się w obecne działania powiatuw ramach programu„Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Powiatu Ostrowskiego” na rok 2018. Młodzi ludzie, uczniowie ZSB-E, którzy niebawem wejdą na rynek pracy zawodowej, niejednokrotnie spotkają się z tym tak popularnym niegdyś materiałem budowlanym. Zatem wiedza o skutkach zdrowotnych, związanych z nieprawidłowym jego usuwaniem, będzie im niezbędnapowiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ostrowskim ZSB-E. Kurs wstępnie przygotowujący do pracy z wyrobami zawierającymi azbest zakończył się krótkim sprawdzeniem zapamiętanych informacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 115