strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Jej okiem
20 czerwca 2018 roku

Jej okiem

Uczennica kl. 1c - Oliwia Gola została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską.

 zdjecie

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem RATUJEMY KLIMAT. Zadaniem konkursowym był projekt znaczka pocztowego wraz z opisem dotyczącym zmian klimatu i sposobu jego ochrony. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki ochrony klimatu, w kontekście mającego obyć się w Polsce w grudniu 2018 roku globalnego szczytu ONZ dotyczącego polityki klimatycznej – COP24. Patronat nad konkursem objęli między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnik do Spraw Polityki Klimatycznej.

zdjecie

Natomiast uczennica kl. 2e - Paulina Adamska otrzymała wyróżnienie II stopnia w tej samej edycji konkursu.

Na konkurs wpłynęło blisko 2 tysiące projektów z całej Polski. Prace konkursowe można obejrzeć na stronie internetowej www.oczamimlodych.pl

Praca Oliwii zostanie wydana jesienią 2018 roku przez Pocztę Polską S.A. w formie znaczka pocztowego w nakładzie minimum 80 tysięcy sztuk na terenie Polski.

Uroczystość wręczenia nagród wraz z wernisażem odbędzie się we wrześniu 2018 roku w Warszawie. Opiekunem dydaktycznym uczennic jest nauczyciel geografii Przemysław Zimniak.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 105