strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Taka piosenka po raz dziesiąty
22 czerwca 2018 roku

Taka piosenka po raz dziesiąty

W dniu 14 czerwca 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, licznie zgromadzona publiczność wraz
ze Starostą Powiatu Ostrowskiego, Pawłem Rajskim, gościła wnuka Wojciecha Młynarskiego, pana Stanisława Kieniewicza. Stanisław Kieniewicz został  zaproszony z okazji specjalnego, jubileuszowego koncertu pod tytułem „Taka piosenka, taka ballada”.

Koncert zorganizowany został przez Grażynę Niemand i Teresę  Duczmal. Była to już dziesiąta edycja z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie”, upamiętniająca znanych i cenionych, polskich twórców. Na bohatera koncertu tym razem uczniowie wraz z opiekunkami wybrali Wojciecha Młynarskiego, autora ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, które śpiewali najwięksi polscy artyści. Koncert w wykonaniu uczniów liceum oraz zaproszonych gości, poprzedził wywiad ze Stanisławem Kieniewiczem, który poprowadziła uczennica klasy 2 c Laura Bugara.  

zdjecie

Wnuk Młynarskiego, prezes Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego opowiedział o relacjach z „Wojtasem Dziadasem'', bo tak nazywał ojca swojej matki, o tym, co uważa za największy przepis na sukces swojego dziadka oraz o przyjaźni Wojciecha Młynarskiego z Krzysztofem Komedą-Trzcińskim – kompozytorem, pianistą, ale i uczniem ostrowskiego I LO.  W koncercie wystąpili: Hanna Fiebig, Konrad Biały, Nikola Bielecka, Hanna Świtała, Marta Płomińska, Karolina Nadobna, Agnieszka Urbaniak, Zuzanna Kwiecień oraz gościnnie: absolwent I LO Jan Klósak i gimnazjalista Marcel Świtała. W rolę Wielkiego Mistrza wcielił się Mateusz Szymanek a nad oprawą techniczną czuwał Filip Kulisiewicz.

zdjecie

Artyści w sposób wyjątkowy i szlachetny uczcili pamięć Wielkiego Mistrza, prezentując między innymi takie utwory, jak: „Jeszcze w zielone gramy”, „Kołysanka dla Rosemary'', „Moje serce to jest muzyk” czy „Prześliczna wiolonczelistka”.

Za wspaniały koncert, który pozostanie na długo w pamięci, organizatorom i uczniom podziękował dyrektor szkoły dr Marek Lewicki.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 138