strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Językowy triumf uczniów ZST
26 czerwca 2018 roku

Językowy triumf uczniów ZST

W drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu językowego Understand triumfowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Błażej Pawłowski zajął pierwsze miejsce, a Michał Hurny – trzecie miejsce w kraju i pierwsze w województwie.

Konkurs Understand organizowany przez Mogalo Interaktywna Edukacja z siedzibą w Warszawie jest wyjątkowym konkursem opartym na umiejętności rozumienia języka angielskiego. Idea całego przedsięwzięcia polega na propagowaniu doskonalenia odbiorczych umiejętności językowych, które są niezmiernie ważne w codziennej komunikacji, a której warunkiem sine qua non jest najpierw zrozumienie jednej ze stron, aby druga mogła zareagować w odpowiedni sposób, nawet niewerbalny.

W tegorocznej, drugiej edycji zadania konkursowe były różnego typu i o zróżnicowanej trudności, ale dopasowane poziomem do kategorii wiekowej uczestników. Pierwszy raz w tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Szkolnymi Koordynatorami Konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, Zbigniew Stachurski i Dorota Kieliba. ZST (Technikum nr 1) reprezentowało, aż 34 uczestników.

- „Zadania nie były łatwe, gdyż każdy uczestnik indywidualnie online przy użyciu komputera i słuchawek musiał odsłuchać 24 zadania w przeciągu 60 minut. Nasi zawodnicy mogli zdobyć 120 punktów, przy czym naliczane były punkty ujemne za złą odpowiedź. W całej Polsce wzięło udział ponad 1500 uczestników ze 180 szkół. Nasi ZAPOWICZE jak zwykle, tym razem językowo, spisali się na medal zajmując czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych dla szkół ponadgimnazjalnych w województwie, jak i w kraju” – mówi opiekun Zbigniew Stachurski.

Zmagania w całej Polsce miały miejsce 22 marca 2018 roku. Natomiast oficjalne wręczenie nagród ostrowskim uczniom nastąpiło podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 22 czerwca 2018 w auli Zespołu Szkół Technicznych.

Błażej Pawłowski z klasy 3I1 zajął PIERWSZE miejsce w Polsce w drugiej kategorii wiekowej wygrywając nagrodę pieniężną, voucher, puchar, medal oraz darmowy udział w kolejnej edycji.

zdjecie

Michał Hurny z klasy 4I1 zajął TRZECIE miejsce w Polsce w trzeciej kategorii wiekowej, a PIERWSZE w województwie wielkopolskim wygrywając nagrodę pieniężną, voucher oraz medal.

zdjecie

- „W konkursie 10% najlepszych uczestników w każdej kategorii zostało uznanych jako „wynik bardzo dobry”, kolejne 15% uczniów wyróżniono „wynikiem dobrym”. Tak więc sześcioro naszych zawodników z 34 otrzymało wynik bardzo dobry, a dziesięcioro ukończyło konkurs z wynikiem dobrym.” – podkreśla Z. Stachurski.

Oto wyniki uczniów ZST, którzy znaleźli się w wojewódzkiej czołówce:

Maciej Wałesa  – drugie miejsce w województwie w pierwszej kategorii wiekowej

Daniel Konoplański –drugie miejsce w województwie w drugiej kategorii wiekowej

Łukasz Dolata  –drugie miejsce w województwie w trzeciej kategorii wiekowej

Jakub Oleszczuk  –trzecie miejsce w województwie drugiej w kategorii wiekowej

Patryk Szczypkowski – czwarte miejsce w województwie w trzeciej kategorii wiekowej

Jakub Piec – czwarte miejsce w województwie w pierwszej kategorii wiekowej

Kacper Kokot – piąte miejsce w województwie w trzeciej kategorii wiekowej

Odwiedzin: 121