strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Nagroda dla ZSP CKU w Przygodzicach
10 lipca 2018 roku

Nagroda dla ZSP CKU w Przygodzicach

W dniu 4 lipca 2018 r. odbyła się bardzo miła uroczystość wręczenia grantu na 5000 zł dla Stowarzyszenia działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach. Wszystko dzięki zgłoszonemu wcześniej projektowi „Piknik Technologiczny”, który okazał się najlepszy w głosowaniu w sklepach Tesco.

zdjecie

- „Za pozyskane pieniądze zorganizujemy piknik naukowy, na którym nieszablonowo połączymy matematykę, technikę i sztukę, aby rozbudzić wyobraźnię i kreatywność uczestników. Podczas otwartych zajęć będziemy budować robociki malujące arcydzieła. Wyzwolimy pasje artystyczne i konstruktorskie jednocześnie przełamując lęk przed naukami ścisłymi. Uczestniczki i uczestnicy zajęć, będą mogli zabrać skonstruowane przez siebie roboty. Dawka inspiracji, jaką otrzymają podczas zajęć, sprawi, że będą mogli je później samodzielnie przerabiać i rozbudowywać. Nasze wydarzenie może sprawić, że w przyszłości będzie więcej pasjonatów technologii i inżynierów, co wpłynie pozytywnie na przyszłość Polski’’ – powiedziała Ewa Szpot autorka projektu.

Nowoczesne technologie to mocna strona Zespołu Szkół w Przygodzicach. Od dwóch lat szkoła współpracuje z Microsoft Polska w ramach Lokalnego Klubu Kodowania, dzięki czemu uczniowie moją możliwość zajęć z robotami. Projekt Cyfrowobezpiezni.pl. Realizowany przez cały ubiegły rok szkolny okazał się najlepszy w Polsce, w nagrodę szkoła wzbogaci się o nową pracownię komputerową. Już teraz zapraszamy wszystkich w pierwszym tygodniu października na „Piknik Technologiczny” do ZSP CKU Przygodzice.

 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 110