strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Piłkarze z DPS Psary zwycięzcą turnieju!
12 lipca 2018 roku

Piłkarze z DPS Psary zwycięzcą turnieju!

Za nami decydujące starcie rozgrywek Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2018 r. Zespół „Szerszeni” z Psar znalazł się w grupie „C’’, w której wygrał wszystkie mecze i zwyciężyli w swojej grupie.

zdjecie

Uroczysta inauguracja odbyła się  w dniu 3 lipca w Strefie Kibica przy Arenie Toruń. W ciągu następnych 2 dni na Stadionie Miejskim im. G. Duneckiego w Toruniu odbyły się mecze obserwowane, po których drużyny zostały przydzielone do grup, a następnie mecze w tych grupach.

W rozgrywkach wzięły udział 33 zespoły z 11 państw, wraz z drużynami z Polski walczyły drużyny z: Rosji, Niemiec, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Czech, Słowacji, Białorusi, Kazachstanu oraz Węgier. W każdym z tych państw odbyły się rozgrywki kwalifikacyjne, aby wyłonić najlepsze zespoły, które walczyły w Turnieju Finałowym w Toruniu.

zdjecie

Zespół „ Szerszeni” z Psar znalazł się w grupie „C”, gdzie wygrali wszystkie mecze i zwyciężyli w swojej grupie. Nasi zawodnicy rywalizowali z drużynami: Saime (LVA), Prǔdiškės (LTU), Kéthely (HUN), Dębica (POL), Nowodworze (POL), Memele (LVA).

Po meczach finałowych odbyła się konkurencja, która miała wyłonić najlepszego bramkarza Turnieju Finałowego w Toruniu i wygrał ją zawodnik z Psar. Uczestnictwo w turnieju niosło za sobą wiele korzyści- przede wszystkim stwarzało osobą niepełnosprawnym możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulowały ich prawidłowy rozwój fizyczny. Rozgrywki były również okazją do nawiązania nowych kontaktów, znajomości oraz integracji z pozostałymi Uczestnikami Ligi SENI Cup.

Składamy serdeczne gratulacje drużynie „Szerszeni” z DPS Psary za ten wielki sukces.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 97