strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Boisko „budowlanki” do wymiany
12 lipca 2018 roku

Boisko „budowlanki” do wymiany

Przy Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie powstanie nowoczesne boisko sportowe. Ta inwestycja kończy wieloletni projekt modernizacji zewnętrznej infrastruktury sportowej przy szkołach powiatowych.

- ‘’Budowa tego boiska to zakończenie realizowanego w naszym powiecie od ośmiu lat projektu modernizacji zewnętrznych boisk przy naszych szkołach. Nie wszyscy wierzyli, że uda się zakończyć sukcesem to ambitne przedsięwzięcie, a jednak’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.  

zdjecieBoisko w ZSP CKU Przygodzice

* obraz_013.jpg

Boisko dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych 

* obraz_166.jpg

Wspólne boisko przy SP nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym 

Realizacja rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół specjalnych. Kolejnym krokiem było wspólna z miastem budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych. W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Rekordowy okazał się rok 2017, w którym o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, a nieco później Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Inwestycja przy „budowlance’’ jest ostatnią zamykającą cały projekt.

zdjecieBoiska przy ZSE z lotu ptaka

* dsc_0421.jpg

Kompleks boisk oraz kort tenisowy przy ZST

* dsc_1096.jpg

Część rekreacyjna oraz boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym 

* boisko_zsu_dji_0002.jpg

Wyróżniające się błękitem boisko przy ZSU

* kopia_kadr.jpg

Boisko z elementami lekkoatletycznymi przy III Liceum Ogólnokształcącym 

 -‘’Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie nasze szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne i co ważne przy ich realizacji udało się pozyskać fundusze zewnętrzne na ich budowę’’ – powiedział Starosta.

zdjecieBoisko przy ZSBE stan obecny 

* img_20180328_091541.jpg

Trudność w realizacji obiektu przy ZSBE bierze się z jego ulokowania w centrum miasta. Ścisła zabudowa i nietypowy kształt działki wymuszają zastosowanie określonych rozwiązań. Całość podzielona została na część rekreacyjną i sportową. Z obiektu uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym.

zdjecieTak docelowo wyglądać będzie nowe boisko przy ZSBE, podzielone na część sportowa i rekreacyjną

* boisko_rekreacja.jpg

Jak informuje dyrektor szkoły Honorata Sachowska-Barańczak uczniowie z jej placówki z klas o specjalności projektowania i kształtowania krajobrazu zajmą się nasadzeniem zieleni.

Na zadanie przeznaczonych zostanie 700 tys. zł. Także w tym przypadku Powiat Ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie tego zadania z funduszy rządowych.  

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 161