strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Ortopedia w czołówce
13 lipca 2018 roku

Ortopedia w czołówce

Ostrowska ortopedia w czołówce najlepszych w Polsce. Takie informacje przynosi najnowszy ranking czasopisma medycznego „Menedżer Zdrowia”, który przygotowany został dla miesięcznika „Wprost”.

zdjecie

Jak czytamy na stronie organizatora badania. Ranking najlepszych oddziałów wybrany został na podstawie na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet. - ‘’Pod lupę wzięliśmy to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych. Ankiety, o których wypełnienie poprosiliśmy szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniliśmy oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia” ekspertów w poszczególnych dziedzinach, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównane z danymi pochodzącymi z Narodowego Funduszu Zdrowia’’ – czytamy w opracowaniu.

zdjecie

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w ostrowskim szpitalu znalazł się na 22 miejscu w Polsce uzyskując 162 punkty. Jeszcze lepiej wypadł w podkategorii dotyczącej diagnostyki, w której zdobył 26 punktów, zaledwie o dwa mniej od zwycięzcy.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 228