strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Trzynaste, ale wciąż „Magiczne wakacje” w ZSS
17 lipca 2018 roku

Trzynaste, ale wciąż „Magiczne wakacje” w ZSS

Wakacje – słowo, które każdemu kojarzy się z długimi, ciepłymi dniami, pobytem nad wodą, wycieczkami, beztroską zabawą z koleżankami i kolegami, czasem odpoczynku, relaksu i wytchnienia od szkolnych obowiązków. Jest to czas, kiedy to nawiązuje się nowe znajomości, poznaje nowe miejsca, zabawy, aktywności. Jednym słowem – czas wspaniały. Jeśli dodamy do słowa wakacje przymiotnik „magiczne”, to musi to oznaczać, że jest suuuuuper!

zdjecie

I tak właśnie – super i magicznie dość spora grupa dzieci z miasta (38 dzieciaczków w wieku od 6 do 18 lat) spędzają po raz kolejny wspaniały czas podczas półkolonii letnich zorganizowanych przez Stowarzyszenie wspomagające działalność Zespołu Szkół Specjalnych „Promyk”  w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

Dzięki finansowemu wsparciu, które pozyskane zostało zarówno z miasta, jak i z powiatu ostrowskiego, grupie nauczycieli pracujących na co dzień w Zespole Szkół Specjalnych udało się zorganizować aż 3 tygodniowe, integracyjne turnusy. Codziennie, od poniedziałku do piątku realizowany był program, który obfitował w szalenie ciekawe i różnorakie wydarzenia, dostosowane do potrzeb i zainteresowań biorących w nich udział dzieci.

zdjecie

Codziennie na przepięknym boisku szkolnym przy rytmicznej muzyce prowadzona była poranna gimnastyka, po której dzieci udawały się na pyszne  śniadanko, a potem już tylko przygody. Działo się naprawdę dużo i codziennie coś innego. Oprócz wyjść do kina, do Bajkolandu, do pobliskiego parku odbywały się ciekawe wycieczki wyjazdowe – do pobliskich Latowic, gdzie ksiądz Damian i pani Ilonka prowadzą zajęcia jazdy konnej, a dzieci w tej wspaniałej, małej miejscowości, wylegiwały się w cieniu drzew i zajadając słodziutkie papierówki prosto z drzew i placek drożdżowy, biegając na boso po trawie, czując się jak u babci na wsi, do Domasławic, gdzie szalały w parku linowym, do Kalisza, gdzie spotykały się z historią regionu, poznając jak żyło się w XIII wiecznej osadzie.

zdjecie

Odbywały się również zajęcia profilaktyczne oraz warsztaty sportowe, plastyczne, muzyczne no i ulubione malowanie twarzy. Wykorzystywano również wszystkie sprzęty multimedialne, których nie brakuje w naszej pięknej szkole – nie tylko trzy magiczne dywany interaktywne, ale również salę doświadczania świata, magiczną ścianę multimedialną i multimedialne monitory dotykowe. Aktywności nie brakowało, tym bardziej, że w tym roku do naszego użytku został zakupiony duuuuuży, wspaniały basen, który został po same brzegi wypełniony wodą i tylko czekał na boisku, aby dzieciaki do niego wskoczyły i schłodziły się w upalne dni.

zdjecie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych klientów i dokładając wszelkich starań, aby wszyscy miło wspominali ten wakacyjny czas rezerwowaliśmy,  również czas na zabawę swobodną, która odbywała się przy udziale dość znanych w ostatnim czasie i cieszących się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza u chłopców „najbardziej odjazdową i najbardziej popularną marką wyrzutni na świecie”. A tradycyjnie o godzinie 13:30 czekał na wszystkich dwudaniowy pyszny obiadek. Pani kucharka dokładała wszelkich starań, aby posiłki były kolorowe, smaczne, urozmaicone, ale przede wszystkim zdrowe. Owoce, warzywa i woda serwowane były w ilościach nieograniczonych. Pomidorki, ogóreczki, rzodkiewki, nektarynki, banany pięknie wyeksponowane zachęcały dzieciaczki do konsumpcji.

zdjecie

I tak oto upłynęły 3 tygodnie wakacji. Szybko i intensywnie, bez miejsca na nudę i niezadowolenie ale przede wszystkim były to bezpiecznie „magiczne wakacje”.

zdjecie

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 138