strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Młodzi lekarze zbierają praktyczne doświadczenie
23 lipca 2018 roku

Młodzi lekarze zbierają praktyczne doświadczenie

Już po raz drugi grupa młodych lekarzy, studentów i absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach swoich wakacji, szkoliła się w ostrowskim szpitalu. Na naukę praktycznych umiejętności, w swoim wolnym czasie, wybierają nasz szpital, bo mówią, że tutaj wiele się dzieje.

zdjecie

18 studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy przyjechali do ostrowskiego szpitala z różnych miast: Świnoujścia, Piaseczna, Myślenic, Szczecina, Kielc, Warszawy odbywali praktykę m.in. na internie, ortopedii, oddziale ratunkowym SOR, chirurgii dziecięcej, neonatologii.  Asystowali przy operacjach, dyskutowali, wymieniali się doświadczeniami, przyzwyczajali się do aparatury.Na zakończenie praktyk Starosta Ostrowski spotkał się z nimi w dniu 20 lipca 2018 roku wręczając upominki.

- Jeśli dzięki tym praktycznym zajęciom utwierdziliście się, że czujecie się w tym zawodzie dobrze, to warto było to zrobić. Mam nadzieję, że pobyt w naszym szpitalu to wartość dodana, korzyść, którą spożytkujecie w dalszym etapie edukacji. – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

W ubiegłym roku grupa praktykantów była na otwarciu oddziału neonatologii, a w tym roku załapali się na otwarcie SOR-u. W międzyczasie otwarty został nowy oddział anestezjologii, co umożliwia wszystkim zapoznanie się również z nowoczesną aparaturą. Przewodnikiem i pomysłodawcą obozu szkoleniowego był ostrowianin, absolwent WUM Wojciech Kaźmierczak.

- Było ciekawie, personel i dyrekcja był na nas bardzo otwarty. W warszawskiej klinice byłoby o wiele więcej praktykantów, co się z tym wiąże licznej grupie osób nie poświęca się wtedy tak dużej uwagi, jak tutaj.  Mogliśmy przygotować się do zabiegu: umyć się, naszykować, można było coś wykonać samemu, jak nie było pacjentów to mieliśmy warsztaty z usg, coś cały czas się działo.  Pewnie wrócimy tu za rok.- powiedział Wojciech Kaźmierczak.

Być może dzięki tym wizytom któryś z tych młodych ludzi wróci tu kiedyś w charakterze specjalisty lekarza.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 232