strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Święto Policji
24 lipca 2018 roku

Święto Policji

W ubiegły piątek, 20 lipca 2018 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 99-lecie powstania Policji Państwowej. W uroczystości udział wzięli Wicewojewoda Wielkopolski, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz, związków zawodowych a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowską jednostką. Oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Ostrowskim Centrum Kultury,  przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.

zdjecie

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia ostrowscy policjanci obchodzili 20 lipca 2018 r.  uroczystość jubileuszową powstania formacji. Uroczystość tę rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim. Po Mszy Świętej tradycyjnie, o godzinie 12.00 w Ostrowskim Centrum Kultury po przemówieniu Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego, w obecności pocztu sztandarowego, odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania i wyróżnień.

zdjecie

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 114 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów młodszych awansowało 2 policjantów, w korpusie aspirantów 45, w korpusie podoficerów 56 oraz w korpusie szeregowych 11. Ponadto, 3 policjantów zostało odznaczonych medalami.

zdjecie

Awanse wręczali: Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski.

Wicewojewoda Wielkopolski jak również Starosta Ostrowski podkreślali, że to ważny dzień dla policjantów, którzy każdego dnia pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster w swoim wystąpieniu podziękował policjantom i pracownikom Policji za ciężką i wymagającą służbę. Podkreślił również jak ważne jest wsparcie najbliższych, jednocześnie dziękując im za ich obecność. Także zaproszeni goście podziękowali funkcjonariuszom za trud oraz poświęcenie w codziennej ich pracy.

Biuro Promocji i Relacji Społecznych

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 196