strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Podziękowania dla poszukujących
30 lipca 2018 roku

Podziękowania dla poszukujących

To była bardzo spektakularna i głośna akcja! Po dwóch dniach poszukiwań została odnaleziona i uratowana 80-letnia ostrowianka. W akcję zaangażowanych było kilkadziesiąt osób z różnych służb. Wielu to tak zwani „zwykli ludzie’’, którzy po prostu chcieli pomóc w odnalezieniu. Przedstawicielom wszystkich służb słowa podziękowania złożył Starosta Ostrowski.

zdjecie

Spotkanie odbyło się w piątek 24 sierpnia 2018 r. Kilka dni po tym jak niemal cała Polskę obiegły informacje o szczęśliwym odnalezieniu zaginionej ostrowianki. W zakończona happy endem akcję włączyło się wielu ludzi, zarówno tych, którzy robią to zawodowo na co dzień, jak i formacji ochotniczych, członków stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy oraz zwykłych ludzi, sąsiadów przechodniów. Na spotkanie do Starostwa Powiatowego zaproszeni zostali komendanci Policji, Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych we Wtórku i Topoli Małej oraz członkowie Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy.

zdjecie

zdjecie

To była już kolejna akcja poszukiwawcza tej grupy, która kilka miesięcy temu zebrała się spontanicznie po apelu na facebooku właśnie po to, żeby poszukiwać zaginionych osób. Wielu z nich skupiło się dziś w stowarzyszeniu Szukamy i Ratujemy. Jednak jak mówili podczas spotkania, nie przynależność była czy jest ważna tylko chęć uratowania. Finał ostatniej akcji określali w kategoriach cudu, biorąc pod uwagę wiek poszukiwanej, dolegające kobiecie schorzenia oraz panujące upały.

zdjecie

 - ‘’Chciałem Wam całej grupie, a za waszym pośrednictwem pozostałym uczestnikom bardzo serdecznie podziękować za to co zrobiliście. To piękne uczucie móc powiedzieć, że swoją postawą udało się uratować komuś życie. Często mówi się o znieczulicy, a Wy pokazaliście, że może być inaczej. Dzięki pasjonatom narodziło się coś więcej, co w kryzysowych sytuacjach przynosi pomoc i... nadzieję. Siła ludzi, zwykłych-niezwykłych ludzi, która pozwala skupiać i integrować często nieznanych sobie mieszkańców, tylko po to by nieść ratunek i jako starosta jestem z tego dumny’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 228