strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
TECHNIK GEODETA NA STAŻACH ZAGRANICZNYCH
10 sierpnia 2018 roku

TECHNIK GEODETA NA STAŻACH ZAGRANICZNYCH

 

 

 

TECHNIK GEODETA NA STAŻACH ZAGRANICZNYCH

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych kierunku geodezja wraz z opiekunem Anną Rodzeń, odbyli w kwietniu praktykę zawodową w BTZ Rohr Kloster w Turyngii w ramach projektu „Europejskie praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych z Ostrowa Wielkopolskiego ”.

W ramach zajęć praktycznych stażyści poszerzali wiedzę techniczną i językową oraz kształtowali swoje umiejętności w dziedzinie geodezji i kartografii. Tematyka szkoleń obejmowała m.in. wykonywanie pomiarów geodezyjnych, sporządzanie niwelacji terenu, tyczenie osi ulic oraz określanie położenia budynków i ich wysokości. Dodatkowo obcowanie z kulturą i organizacją pracy w Niemczech możliwe było, dzięki wycieczkom do urzędów geodezyjnych w pobliskich miastach – Erfurcie i Bad Kissingen.

Staże zagraniczne to nie tylko zajęcia zawodowe, ale również poznanie kultury, historii, mentalności i zwyczajów Niemiec. Stażyści poznali zabytki i niektóre historyczne miejsca regionu Turyngii i Bawarii. Zwiedzali miasto Erfurt z jego przepiękną i majestatyczną katedrą, starówkę z zabudową szachulcową oraz jarmark. Ponadto, odwiedzili graniczący land – Bawarię z jej miastem uzdrowiskowym Bad Kissingen. Mieli okazję poznać historyczne miejsce kontrolowane przez armię amerykańską w czasach zimnej wojny – Point Alpha, stanowiące granicę wpływów między wschodnimi i zachodnimi Niemcami.

Z pewnością uczestnictwo w stażach zagranicznych to ogromne doświadczenie zawodowe i językowe oraz niezapomniane wrażenia, a wkrótce kolejna grupa stażystów kierunku geodezja oraz budownictwo uda się na staż i będzie mogła doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz językowe.

Dodał(a): Marcin Woliński
Odwiedzin: 19