strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Uczniowie kierunku technik budownictwa na zagranicznym stażu w Rohr
10 sierpnia 2018 roku

Uczniowie kierunku technik budownictwa na zagranicznym stażu w Rohr

 

 

 

Uczniowie kierunku technik budownictwa na zagranicznym stażu w Rohr

W dniach 04.06.18-15.06.18 grupa dziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych wraz z opiekunem Anną Rodzeń odbywała praktykę zawodową        w BTZ Rohr Kloster w Turyngii, w ramach projektu „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”.

Korzyściami wynikającymi z udziału w projekcie było: pozyskanie nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, poznanie innowacji technologicznych, poprawa kompetencji językowych, poprawa kompetencji kulturowych, nabranie pewności siebie w kontaktach z obcokrajowcami, a także otrzymanie dokumentów EUROPASS MOBILNOŚĆ i zdobycie certyfikatów potwierdzających realizację staży, wystawionych przez instytucje partnerską. Uczestnicy stażu wzbogacili całokształt spojrzenia na zawód technik budownictwa na terenie kraju i poza jego granicami. Mogli zapoznać się z podobieństwami i różnicami. Uczniowie poznali nowe technologie, nowe techniki badawcze, najnowszy sprzęt badawczy. Dowiedzieli się, gdzie szukać nowych ciekawych informacji związanych z dziedziną „budownictwo”. Poznali różne nowe, ciekawe portale internetowe. Mieli także możliwość zastosowania wiedzy teoretycznej w nowych, odmiennych warunkach ukształtowania terenu oraz przy pomocy najnowszego sprzętu, z którym wcześniej w praktyce nie mieli do czynienia.

Powyższe elementy z pewnością  wpłyną  na podniesienie jakości nauczania w ZSB-E, przede wszystkim jeśli chodzi o przedmioty związane z kierunkiem technik budownictwa. Praktykanci mieli również okazję  w praktyce wykorzystać umiejętności związane z posługiwaniem się językiem niemieckim.

Ponadto, uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach praktycznych, zwiedzali Erfurt i Bad Kissingen, poznali historyczne miejsce Point Alpha oraz Wasserkuppe. Pobyt na praktykach z pewnością  na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dodał(a): Marcin Woliński
Odwiedzin: 26