strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Zaproszenie na obchody
28 sierpnia 2018 roku

Zaproszenie na obchody

Władze Powiatu Ostrowskiego i Miasta Ostrowa Wielkopolskiego serdecznie zapraszają na obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości odbędą się m.in. przy ostrowskiej konkatedrze, na ul. Kompałły, ul. Gimnazjalnej, ul. 60 Pułku Piechoty oraz przy ul. Bema.

W sobotę, 1 września 2018 roku, odbędą się ostrowskie uroczystości związane z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym roku obchodzimy już 79. rocznicę agresji nazistowskich Niemiec na nasz kraj.

Do udziału w uroczystościach zachęcają władze powiatu i miasta: przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Marian Herwich oraz Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 8:45 przed głównym wejściem do ostrowskiej konkatedry, później nastąpi złożenie kwiatów i zniczy w Miejscach Pamięci Narodowej: pod pomnikiem przy konkatedrze, pod tablicą przy ul. Kompałły i przy ul. Gimnazjalnej. Następnie uroczystości przeniosą się na ul. 60 Pułku Piechoty.

Rocznicowe nabożeństwo odbędzie się tradycyjnie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Bema, początek zaplanowano na godzinę 10:00. Po mszy w kwaterze żołnierzy 60 Pułku Piechoty na tamtejszym cmentarzu nastąpi złożenie kwiatów i zniczy przez m.in. przedstawicieli związków kombatanckich, władze parlamentarne i samorządowe, a także młodzież szkolną.

PROGRAM OBCHODÓW 79. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ:

  • godz. 845 – zbiórka delegacji przy ostrowskiej konkatedrze (przed wejściem głównym)
  • godz. 900  – składanie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej: pod pomnikiem przy konkatedrze, pod tablicą przy ul. Kompałły i przy ul. Gimnazjalnej
  • godz. 930  – przejazd podstawionym autobusem na ul. 60 Pułku Piechoty i złożenie kwiatów pod pomnikiem, następnie przejazd autobusem na ul. Bema
  • godz. 1000 – uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Bema  
  • godz. 1045 – złożenie kwiatów w miejscu pamięci przy ul. Bema

 

Dodał(a): Łukasz Bartczak
Odwiedzin: 99