strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Młody duch tańca
31 sierpnia 2018 roku

Młody duch tańca

W przyszły weekend 7 i 8 września 2018 roku po raz pierwszy w Ostrowie, wystąpią najbardziej utalentowani młodzi tancerze baletowi z Polski i Japonii. Będzie także akcent ostrowski, bo na scenie pojawią się dwie tancerki grupy Fantazja z MDK prowadzonej przez Bernadetę Matysiak. Jest to koncert podsumowujący projekt pt. Młody Duch Tańca, którego pomysłodawcą jest baletmistrz Wiesław Dudek.

Koncert piątkowy 7 września 2018 roku dedykowany jest uczniom uczestniczącym w zajęciach baletowych, a zaproszenia dla nich do odbioru są w Młodzieżowym Domu Kultury. Z kolei zainteresowani koncertem sobotnim w dniu 8 września 2018 r. mogą odbierać bezpłatne bilety w Ostrowskim Centrum Kultury. Impreza odbywa się pod patronatem Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Starosty Ostrowskiego.

zdjecie

Spektakl reżyseruje Wiesław Dudek- Obywatel świata, pochodzący z Daniszyna w Gminie Ostrów,  po latach wraca w rodzinne strony już jako jeden z najlepszych tancerzy świata. Ukończył łódzką szkołę baletową z tytułem „Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce’’ i z angażem do Teatru Wielkiego w Warszawie. Prawdziwie światowa kariera rozpoczęła się od roku 2000. Najpierw jako pierwszy Polak w historii został pierwszym solistą w operze w Stuttgarcie, następnie także jako pierwszy Polak w historii otrzymał angaż pierwszego solisty w Staatsballet w Berlinie, i w tym charakterze tańczył w stolicy Niemiec przez wiele lat. Współpracował z najlepszymi reżyserami i choreografami budując swoją markę, a otworem stają przed nim sceny baletowe świata. Jako pierwszy Polak wystąpił także w solowych partiach Eugeniusza Oniegina w baletowej mekce, Teatrze Bolszoj w Moskwie.

Ideą projektu „Młody duch tańca” jest połączenie środowisk baletowych z Polski i Japonii, w tym także z Ostrowa. Sam pomysł zrodził się z zainteresowania reżysera kulturą japońską oraz z obserwacji młodzieży tańczącej z różnych krajów.

Wiesław Dudek w maju 2018 roku za nieprawdopodobną pracowitość i za ogromny talent, które zawiodły go na szczyt światowej kariery, za niekwestionowane międzynarodowe sukcesy otrzymał Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2018, w kategorii Kultura.  Zapraszamy do obejrzenia.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 141